استاندار مازندران خواستار ماندن در خانه در روز طبیعت شد

ساری - ایرنا - استاندار مازندران از شهروندان استان خواست تا روز طبیعت با ماندن در خانه و پرهیز از دورهمی مانع شیوع بیشتر کرونا شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان با انتشار پیامی به مناسبت ۱۳ فروردین؛ روز طبیعت ، همچنین از همراهی مردم در رعایت الزامات بهداشتی در ایام نوروز تقدیر کرد و بر ضرورت تداوم مجدانه تر این روند تاکید کرد.

نماینده عالی دولت در مازندران در این پیام نوشت : روز ۱۳ فرودین ماه، که در میان ایرانیان به سیزده بدر و جشن بدرقه نوروز مشهور است در شمار رسومی قرار دارد که همراه با آیین ها و سنت های کهن؛ تجلی بخش آشتی و انس انسان با طبیعت و تدبر و تامل در جمال و جلال الهی در قامت بهار است و مردم ما در این روز پیام طبیعت یعنی مهرورزی، رفق و مدارا و پالایش درون را در دامان طبیعت به آزمون و تجربه می گذارند و دل از کدورت ها می شویند.

وی افزود : متاسفانه برای دومین سال پیاپی شیوع ویروس منحوس کرونا و گسترش این بیماری، وضعی را بوجود آورده که حضور در طبیعت، گردهم آمدن و تجمع در مکان های تفریحی گردشگری، مناطق جنگلی، ساحلی و ... برای بدرقه نوروز و بدر کردن سیزده عملا ناممکن شده است و هر گونه تخطی از تاکیدات و محدودیت های کرونایی با خروج از خانه می تواند به نتایجی تاسف بار و غیرقابل جبران منجر شود.

حسین زادگان تاکید کرد : مردم شریف و عزیز مازندران که عموما در همراهی خدمتگزاران خود در ستاد مقابله با کرونا بویژه کادر نستوه و خستگی ناپذیر درمان در طول شیوع این ویروس، نهایت اهتمام خویش را بخرج داده اند، بی شک در این روز نیز در درجه نخست برای حفاظت از سلامت و جان خود و هموطنان خویش و در نهایت؛ تداوم روند پیشگیری و مقابله با این بیماری مهلک که در حال شیوع و جهش دوباره قرار دارد، با ماندن در فضای گرم خانه و خانواده به این همکاری تداوم می بخشند.

استاندار مازندران نوشت : اینجانب؛ ۱۳ فروردین؛ روز طبیعت و سیزده بدر ایرانی را به مردم بزرگوار و صبور مازندران تبریک می گویم و ضمن تقدیر و تشکر از آحاد ملت فهیم ایران اسلامی و مردم عزیز مازندران بخاطر رعایت الزامات و پروتکل های بهداشتی، انتظار دارم با الگوگیری و درک پیام طبیعت مبنی بر حفظ چرخه سبز و سرزنده حیات؛ با ماندن در خانه، از حضور بسیار خطرناک در طبیعت جدا پرهیز نمایند و چتر سبز خانه را بجای فضای مخاطره آمیز طبیعت در این شرایط بر سر تک تک عزیزان خانواده بگسترانند و درس مهر، مهربانی و زندگی در محیط امن خانه و خانواده را مرور کنند.

نماینده عالی دولت در مازندران تاکید کرد : نیروی خدوم انتظامی وظیفه دارد برای صیانت از جان و سلامت هموطنان در این روز از هرگونه اجتماع در خارج از خانه مجدانه ممانعت بعمل آورد و مردم شریف، بافرهنگ و صبور نیز رسالت دارند برای حفظ سلامتی خود نهایت همکاری را با فعالان مبارزه با کرونا بویژه نیروی خدوم انتظامی بعمل آورند.

حسین زادگان در پایان ابراز امیدواری کرد که در قالب عمل به تاکیدات بهداشتی و محدودیت های کرونایی و واکسیناسیون عمومی، سایه کرونا از سر کشور برچیده شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =