۱۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۱۵
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84281356
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس پلیس راه یزد : ترافیک در جاده‌های تفت و مهریز روان است

یزد- ایرنا- رییس پلیس راه استان یزد گفت: هم‌اکنون ترافیک به سمت جاده روستاهای ییلاقی شهرستان‌های تفت و مهریز در روز طبیعت پرحجم ولی روان است.

سیدعلی آسیایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حجم تردد به خصوص به مقصد ده‌بالا و طزرجان تفت و منشاد و تنگچنار مهریز نسبت به سایر مسیرها بیشتر است.

وی ادامه داد: طبق تصمیم ستاد ملی کرونا برای پیشگیری از موج چهارم کرونا در روز طبیعت، حضور در پارک‌ها و بوستان‌ها با محدودیت هایی روبروست و از مردم خواست از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند .

این مسوول اظهار کرد: بر اساس مقررات، ماموران پلیس به صورت محسوس و غیرمحسوس و دوربین‌ها در جاده‌های مختلف به خصوص مناطق ییلاقی، کار رصد و نظارت تردد خودرو را انجام می‌دهند.

آسیایی یادآور شد: از مردم و مسافران تقاضا می‌شود همانند گذشته تابع مقررات باشند و برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا از سفرها پرهیز کنند و همکاری لازم را با ماموران داشته باشند.              

همچنین رییس پلیس راه یزد دیروز ( پنجشنبه ) به ایرنا گفته بود: تصادف منجر به فوت در جاده‌های برون شهری از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال ۱.۵ برابر استان افزایش دارد.

آسیایی بدون اشاره به آمار افزود: در این مدت تصادف‌های منجر به جرح نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد رشد دارد .

وی به افزایش  ۲برابر تردد در جاده‌های حوزه استحفاظی استان در سال‌جاری در مقایسه با پارسال در این بازه زمانی اشاره کرد و همکاری رانندگان با ماموران را خواستار شد.

این مسوول با اشاره به تداوم شیوع ویروس کرونا از رانندگان و مسافران خواست ، برای پیشگیری از موج چهارم این ویروس از هرگونه سفرهای غیرضروری به خصوص در روز طبیعت به مناطق ییلاقی پرهیز کنند.

آسیایی از مسافرانی که در یزد حضور دارند، تقاضا کرد برگشت خود را به مقصد به امروز که جاده‌ها پرتردد است موکول نکنند و زودتر نسبت به ترک استان اقدام  کنند.       

یزد در مسیر استان های شمال به جنوب و شرق به غرب کشور قرار دارد،روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو سبک و سنگین در جاده های استان تردد می کنند.

یزد ۶۸۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۵۷ کیلومتر راه اصلی، ۹۸۰ کیلو متر راه فرعی، ۲هزار و ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی دارد که از مجموع آن هزار و ۲۶۷ کیلومتر، شریانی و ملی است.

شهرستان‌های تفت و مهریز که به ترتیب در ۲۰ و ۳۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد جزو مناطق ییلاقی استان محسوب می‌شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =