۱۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱:۲۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84281332
۰ نفر

برچسب‌ها

پایگاه هوایی سعودی هدف حمله پهپادی یمن قرار گرفت

تهران- ایرنا- سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حمله پهپادی نیروهای یمنی به پایگاه هوایی عربستان سعودی واقع در جنوب این کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره یمن، «یحیی سریع»  پنجشنبه شب گفت: نیروهای یمنی با دو فروند پهپاد از نوع «قاصف k۲» پایگاه هوایی «ملک خالد» در منطقه خمیس مشیط را هدف قرار دادند.

وی با بیان اینکه این حمله بسیار دقیق انجام شده، افزود: این حمله در پاسخ به حملات و محاصره ائتلاف سعودی علیه یمن صورت گرفت.

پیشتر نیز سخنگوی نیروهای مسلح و کمیتههای مردمی یمن از هدف قرار دادن چند مرکز حساس در ریاض با چهار فروند هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) در پاسخ به ادامه تجاوز نیروهای ائتلاف و محاصره این کشور خبر داد.

هفته گذشته نیز نیروهای مسلح یمن با ۶ فروند هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان را هدف قرار دادند و این اهداف با دقت بالا مورد اصابت قرار گرفت.

علاوه بر این، نیروهای مسلح یمن بوسیله هواپیمای بدون سرنشین "۲k" با حمله به فرودگاه بین المللی ابها در منطقه عسیر در جنوب غربی عربستان، یک مرکز مهم نظامی را هدف قرار دادند.

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کردند اما پس از گذشت تقریبا پنج سال از این تجاوز وحشیانه، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

تجاوز وحشیانه نیروهای ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی اکنون وارد هفتمین سال شده است و مقاومت مردم یمن باعث شده تا نیروهای مسلح و کمیته‌های مردمی این کشور با هدایت انصارالله به پیروزی‌های سیاسی و نظامی ارزشمندی دست یابند و متجاوزان را در اندیشه راهکارهایی از جمله ارائه پیشنهادها و ابتکارات صلح برای خارج شدن از باتلاق جنگ یمن فرو برده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =