راه اندازی اورژانس هوایی قزوین از ماندگارترین دستاوردهای دولت است

قزوین - ایرنا- رئیس مرکز مدیریت و فوریت‌های پزشکی استان قزوین گفت: راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی ، به منظور تسریع و تسهیل انتقال بیماران و مصدومان در حوادث پر تلفات و غیر مترقبه، یکی از ماندگار ترین دستاوردهای دولت بوده است.

سهیل سلطانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به برکت جمهوری اسلامی ایران با حمایت های همه جانبه دولت تدبیر و امید در هشت سال اخیر، خدمات حوزه مدیریت و فوریت های پزشکی افزایش قابل توجهی کرده است.

رئیس مرکز مدیریت و فوریت‌های پزشکی استان قزوین، بیان کرد: بیشترین استفاده از اورژانس هوایی در این استان متعلق به منطقه الموت و آوج است.

سلطانی افزود: طبق آمار، بالغ بر ۷۵ درصد از  عملیات‌های هوایی امداد و نجات، متعلق به منطقه الموت است. چراکه مردم در این منطقه با مشکلاتی نظیر دوری راه و مسیر پر مخاطره رو به رو هستند.

وی همچنین تصریح کرد: در حال حاضر تعداد پایگاه های جاده ای-شهری استان قزوین، ۴۴ پایگاه است.

سلطانی با اشاره به احداث ۲ پایگاه جدید در قزوین، بیان کرد: در صدد تلاش برای احداث ۲ پایگاه اورژانس در محدوده ترمینال و امامزاده حسین(ع)، هستیم که در ماه های ابتدایی سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید و به تعداد کل پایگاه های جاده ای-شهری اضافه خواهد شد.

رئیس مرکز مدیریت  و فوریت های پزشکی استان قزوین، افزود: در حال حاضر استان قزوین دارای ۴۸ آمبولانس فعال، ۱۰ آمبولانس پشتیبان، یک اتوبوس لانس، یک موتور لانس و یک بالگرد هوایی است.

وی بیان کرد: استان قزوین علاوه بر ۴۸ آمبولانس فعالی که دارد، دارای ۱۵ آمبولانس فرسوده و از رده خارج است.

این مقام مسئول افزود: راه اندازی سامانه mcmc (مدیریت پزشکی به واسطه مراقبت های مرکزی) و سامانه ۱۵۹۰ (سامانه شکایات ازنظام سلامت) اقدام قابل توجه دیگری در حوزه سلامت استان بوده است که شهروندان قزوینی می توانند، انتقادات خود را از خدمات اورژانس در آن ثبت کنند.

سلطانی تصریح کرد: نیروهای اورژانس در ایام کرونایی روزهای سخت و پر مشغله ای را پشت سر گذاشتند و با شیوع کرونا، حجم کاری اورژانس، ۲ برابر افزایش یافته است.

 رئیس مرکز مدیریت و فوریت های پزشکی استان قزوین، از آماده باش ۸۰ درصدی نیروهای اورژانش در روز طبیعت خبر داد و از شهروندان قزوینی تقاضا کرد، به احترام کادر درمان روز طبیعت را در خانه هایشان بمانند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha