میزان پیشرفت فیزیکی جاده شهرکرد به شلمزار به ۴۰درصد رسید

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت:۵۶۳ هزار مترمکعب عملیات خاک‌برداری و خاک‌ریزی در قطعه اول جاده شهرکرد – بازفت، شلمزار – ناغان انجام شده است و میزان پیشرفت فیزیکی این جاده به ۴۰درصد رسید.

حسین‌علی مقصودی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: از این میزان ۳۰۰ هزار مترمکعب خاک‌برداری و ۲۶۳ هزار مترمکعب خاک‌ریزی بود.
وی افزود: در این قطعه ۳۸ هزار متر مکعب اساس و زیراساس اجرا و ۴۷ دستگاه آب‌رو احداث شده است.
مقصودی پیشرفت فیزیکی جاده شهرکرد – بازفت، شلمزار – ناغان را بیش از ۴۰ درصد اعلام و تصریح کرد: سال گذشته برای اجرای این طرح ۹۱۲ میلیارد ریال اعتبار ابلاغ و ۱۰۰ درصد این مبلغ تخصیص داده شد که ۷۰۰ میلیارد ریال آن مختص تونل زره بوده است.

وی یادآور شد: جاده شهرکرد – بازفت، شلمزار – ناغان ۱۶۰ کیلومتر از شهرکرد تا بازفت طول دارد که احداث باند دوم جاده شهرکرد – شلمزار، ساخت مسیر تونل زره و اجرای مسیر گردنه چری از زیرپروژه‌های این طرح به‌شمار می‌رود.
مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: احداث تونل زره فاصله ۳۳ کیلومتری بین شلمزار تا ناغان در شهرستان کیار را ۲۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌کند.
وی گفت: در این طرح مسیر گردنه چری به‌طول ۱۲ کیلومتر شامل یک دستگاه تونل سه هزار و ۲۰۰ متری، ۶ دستگاه تونل در مجموع به‌طول یک‌هزار و ۸۰۰ متر و سه دهانه پل بزرگ ۲۰ متری احداث خواهد شد.
مقصودی تصریح کرد: با این اقدام علاوه بر حذف گردنه سخت‌گذر چری، افزون‌بر ۴۰ پیچ خطرناک حذف و فاصله ۲۲ کیلومتری به ۱۲ کیلومتر کوتاه می‌شود.
به گزارش ایرنا، این طرح از مصوبات سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به چهارمحال و بختیاری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =