طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده مهمترین اقدام مجلس یازدهم است

قزوین-ایرنا - عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده یکی از مهمترین اقدامات مجلس یازدهم است.

فاطمه محمد بیگی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:با توجه به اینکه تصویب قانون جوانی جمعیت و تعالی خانواده  در مجلس یازدهم  اتفاق افتاد، یکی از بهترین قوانین جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ خواهد بود.
وی اظهار داشت : قانون جوانی جمعیت اولین قانون و تنها قانون جامع جمعیتی در کشور است که به سمت شکوفایی و پویایی و جمعیت حرکت می کند و یک برنامه مدون جمعیتی را تدوین می کند آینده خوب جمعیتی را خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه ارتقاء سلامت مادر و کودک از جمله مواردی است که در این طرح پیش‌بینی شده است ، افزود:  پوشش بیمه‌ای برای مادران و کودکان کمتر از پنج سال از حمله برنامه های که در این طرح در نظر گرفته شده است.
محمد بیگی ادامه داد: همچنین در حوزه‌ بهداشت افزایش تربیت متخصصان حوزه سلامت، باروری و درمان ناباروری و فوق تخصص‌های ناباروری و افزایش تعداد مراکز زایمان طبیعی در این قانون دیده شده است.
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه در بحث کرونا کمیسیون بهداشت و درمان‌ کارنامه خوبی را ارائه داده  است افزود: ایران جزو کشورهای که از شیوع کرونا تا کنون مدیریت خوبی داشته است، هرچند برخی از اتفاقات بر خلاف خواست ما بوده و نقد جدی به مدیریت ستاد ملی کرونا داریم اما در مجموعه فضای همدلی ،وحدت و حمایتی کامل در مجلس از مدافعان سلامت وجود دارد.
محمد بیگی اضافه کرد: قزوین در بحث تجهیزات مقابله با کرونا چه مواد مصرفی ، ضد عفونی کننده و چه وسایل حفاظتی و فیزیکی رتبه اول را در این زمینه کسب کرده است و نمایندگان مجلس نیز  همواره این کارها را پشتیبانی کردند.


وی با بیان اینکه اولویت ما در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس حمایت از تولید داخلی واکسن کرونا است، تصریح کرد در تولید داروهای ضد کرونا نیز در استان قزوین و کشور اتفاقات خوبی افتاده و ایران جزو  کشورهای فناور در حوزه تولید داروهای ضد کرونا  قرار دارد 
نشان دهنده حمایت نمایندگان مجلس است.
این نماینده مجلس افزود: کمیته غذا و دارو بسیار فعال است و  چهار شرکت تولید کننده واکسن در این مدت ۹ ماهه بازدید به عمل آمده است و دیدار و گفت  و گو با دانشمندان تولید کننده واکسن از ستاد فرمان امام تا واکسن سازی زاری و صنایع دفاعی و ‌...  انجام شده و محققان مسائل و مشکلات خود را  در مجلس مطرح کردند .
محمد بیگی تاکید کرد: همچنین برای حمایت از شرکت های تولید کننده واکسن در بودجه سالانه بودجه ویژه ای تصویب شد و امیدواریم در خرداد ماه سالجاری شاهد نتایج درخشان  در بحث تولید  داخلی واکسن کرونا و تولید انبوه آن باشیم .
وی خاطر نشان کرد: همچنین در حوزه دانشگاه علوم پزشکی قزوین تا آنجا که توانستیم کمیسیون بهداشت مجلس با همراهی همه نمایندگان استان و مسوولان  مجنمع نمایندگان استان در تجهیزات پزشکی از بین ۶۵ دانشگاه که رتبه ۲۶ را داشت به رتبه ششم برسانیم و 
شاید تجهیزاتی که در ۹ ماهه گذشته وارد استان شد در حوزه ای سی یو و سی سی یو ، وسایل آزمایشگاهی و تشخیصی پزشکی دستگاه‌های دیالیز و اکسیژن ساز و مانتورینک بی نظیر بوده اس و هیچ دوره  در حوزه بهداشتی اینقدر تجهیزات پزشکی وارد استان نشده بوده است .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =