مسکو وضع بازارهای جهانی نفت را مطلوب ارزیابی کرد

مسکو- ایرنا- معاون نخست وزیر روسیه در امور سوخت و انرژی اعلام کرد که وضع بازارهای جهانی نفت بهبود یافته است.

به گزارش ایرنا، الکساندر نووا ک روز پنجشنبه در نشست اوپک پلاس گفت: از زمان نشست قبلی اوپک پلاس و با همکاری ما، اوضاع بازارهای جهانی نفت بهبود یافته و روند مثبت جریان دارد.

وی افزود: در زمان حاضر روزانه ۲ میلیون بشکه، کمبود نفت در بازار مشاهده می‌شود.   

نوواک امروز (پنجشنبه) در گفت و گو با شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴ هم بیان کرد: در چارچوب توافق اوپک پلاس، افزایش تولید نفت روسیه، در ماه‌های مه، ژوئن و ژوئیه (۱۱ اردیبهشت تا هشتم مرداد ماه) روزانه ۱۱۴ هزار بشکه خواهد بود.  

وی یادآور شد که کشورهای عضو اوپک پلاس توافق کردند که در طول سه ماه،  از ماه مه تولید نفت را احیا کنند و به سطح قبل از توافق اوپک پلاس برسانند.

به گفته معاون نخست وزیر روسیه، اوپک پلاس همچنان هر ماه نشست برگزار خواهد کرد تا وضعیت بازار جهانی نفت را تحت نظارت خود داشته باشد و نشست بعدی در اواخر ماه جاری میلادی خواهد بود.  

نوواک خاطر نشان کرد: در صورت نیاز برای افزایش تولید نفت در سطح بین المللی، تصمیم در ماه‌های آینده گرفته می‌شود.

وی با ابراز خوش بینی در مورد افزایش سطح تقاضا برای خرید نفت، اظهار داشت: واکسیناسیون عمومی علیه کرونا موجب افزایش مصرف سوخت خودرو و رشد شاخص حمل و نقل در فصل تابستان خواهد شد که بازار جهانی نفت تثبیت بیشتر خواهد یافت.

معاون نخست وزیر روسیه ادامه داد: کشورهای اوپک پلاس در ماه فوریه ۲۰۲۱ توافق برای کاهش تولید نفت را ۱۱۳ درصد اجرا کردند.

وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو اوپک‌پلاس با افزایش تدریجی تولید برای ماه‌های مه، ژوئن و ژوئیه سال ٢٠٢١ میلادی موافقت کردند.

به گزارش ایرنا، ۲۳ تولید کننده عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) موسوم به اوپک‌ پلاس امروز (پنجشنبه، ۱۲ فروردین‌ماه) در پانزدهمین  نشست وزیران نفت و انرژی این ائتلاف از طریق ویدیوکنفرانس با افزایش تولید روزانه ۳۵۰ هزار بشکه‌ای برای ماه مه، ۳۵۰ هزار بشکه‌ برای ماه ژوئن و ۴۵۰ هزار بشکه‌ در ماه ژوئیه موافقت کردند.  

بر اساس این تصمیم، مقدار کاهش تولید اعضای اوپک پلاس در ماه مه ٢٠٢١ به ۶ میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه، در ماه ژوئن امسال به ۶ میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه و در ماه ژوئیه سال جاری میلادی به پنج میلیون و ۷۵۰ هزار بشکه در روز می‌رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha