دستگاه‌های اجرایی از دخالت غیرضروری در فعالیت‌های تولیدی منع شدند

اهواز-ایرنا-دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان خوزستان با اشاره به بخشنامه جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور ویژه تحقق شعار سال گفت: برابر با این بخشنامه بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی از دخالت غیرضروری در انجام فعالیت‌های تولیدی و یا تکمیل طرح های سرمایه‌گذاری منع شدند.

شهلا عموری روز جمعه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این بخشنامه به رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید (استاندار) ماموریت داده شده تا از تعطیلی بنگاه‌های تولیدی یا توقف روند تکمیل طرح‌های سرمایه‌گذاری به‌دلیل مانع تراشی‌ها، دخالت‌های غیرضروری و یا ایجاد موانع توسط دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل در استان با جدیت جلوگیری کند.

وی با تاکید بر اینکه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به عنوان پشتیبان و مطالبه‌گر بخش خصوصی محسوب می شود گفت: افزایش ضمانت اجرایی مصوبات استانی این کارگروه با انجام تعامل و پیگیری موارد با دستگاه قضایی نیز اقدامی است که در دستورکار قرار گرفته است.

عضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خوزستان افزود: محوری ترین ماموریت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با شعار سال ۱۴۰۰ مطابقت دارد لذا استفاده از تمام ظرفیت های قانونی برای احقاق حقوق سرمایه گذاران و تولیدگنندگان محق ضروری است.

تعیین تکلیف پرونده‌های مطرح شده در کارگروه تسهیل تا پایان دولت

رئیس اتاق بازرگانی اهواز به طرح مسائل و مشکلات مختلف واحدهای تولیدی و فعالیت های اقتصادی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خوزستان اشاره کرد و افزود: برابر بخشنامه جدید ستاد کشور، این پرونده ها باید تا پایان دولت دوازدهم تعیین تکلیف شوند.

عموری اضافه‌کرد: همچنین مقرر شد سامانه بررسی عملکرد دستگاه های عضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از اردیبهشت ماه امسال آغاز بکار کند تا اقدامات انجام شده در زمینه اجرای مصوبات به صورت شفاف بررسی شوند.

وی افزود: برهمین اساس دستگاه‌های اجرایی اقدامات انجام شده در خصوص اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را در این سامانه ثبت می‌کنند.

بر اساس این گزارش، رویه های صدور مجوز مربوط به فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و همچنین وثیقه‌های بانکی از جمله مشکلات مهم فعالیت‌های اقتصادی در استان خوزستان محسوب می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =