آتش نشانان قزوینی در روز طبیعت در نقاط  پرتردد مستقر هستند

قزوین- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: هشت اکیپ عملیاتی از آتش نشانان قزوینی همزمان با روز طبیعت در نقاط پرتردد شهر مستقر هستند.

قدیر موسی خانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا هرگونه تجمع و دور همی در ۱۳ فروردین روز طبیعت در بوستان‌ها و تفرجگاه‌های شهر ممنوع خواهد بود.
وی با اشاره به ضرورت رعایت توصیه ها و پروتکل های بهداشتی و پرهیز از تجمعات، اظهار داشت: در شرایط فعلی با توجه به شیوع ویروس کرونا و پیشگیری از چرخه گسترش این بیماری انتظار می رود که شهروندان همانند سال‌گذشته از تجمع در دامان طبیعت و فضاهای سبز خودداری کنند. 
موسی خانی اضافه کرد: آتش نشانی قزوین براساس وظیفه ذاتی خود در راستای کاهش حوادث و امداد رسانی به شهروندان تعمیدات لازم را در مبادی ورودی و خروجی شهر و محل های مورد نظر اندیشیده است. 
این مسوول تصریح کرد: به همین منظور علاوه بر هشت  ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر اکیپ های سیار در قالب ۲۵ نفر از آتش نشانان قزوینی به صورت آماده باش آماده خدمت رسانی به شهروندان خواهند بود.
موسی خانی خاطر نشان کرد: هم اکنون  به مناسبت روز طبیعت و بازگشت مسافران نوروزی و لزوم حفظ آمادگی کامل برای خدمت رسانی به شهروندان گروه های عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق درهمه مناطق شهرحضور دارند.
وی از شهروندان خواست در صورت بروز هر گونه آتش سوزی و حریق از محل حادثه فاصله گرفته و ضمن حفظ خونسردی با سامانه ۱۲۵ تماس حاصل کنند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین افزود: در صورت روشن کردن آتش نسبت به اطفاء آن با خاک و آب اقدام کرده و از روشن کردن آتش در کنار درختان و دکل های فشار برق خودداری کنند.
آتش‌نشانی قزوین دارای هشت ایستگاه ثابت و یک ایستگاه سیار در محدوده بازار است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =