شمار مبتلایان کرونا انگلیسی در سیستان و بلوچستان به ۱۰۶ نفر رسید

زاهدان_ ایرنا_ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با روند سیر صعودی شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در سیستان و بلوچستان به ۱۰۶ نفر رسید.

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: موارد مثبت کرونای جهش یافته انگلیسی در استان سیستان و بلوچستان نیز در حال افزایش است و این نوع از ویروس تقریبا جایگزین نوع قبلی شده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۰۶ مورد مثبت کرونای انگلیسی در استان شناسایی شده و  در روزهای اخیر بیش از  ۷۰ درصد موارد جدید از این نوع است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:  همچنین در ۲۴ ساعت گذشته با شناسایی ۵۴ مورد جدید تعداد کل موارد مثبت کرونا به ۲۸ هزار و ۱۷۶ نفر رسید.

هاشمی ادامه داد: با فوت ۲ نفر دیگر از هم استانی های عزیز تعداد موارد فوت مثبت کرونا به رقم یکهزار و ۱۹۵ نفر رسید.

وی اظهار داشت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی ۲۹ نفر بر اثر حوادث ترافیکی در استان فوت کرده اند که این تعداد، از ۲۲ مورد فوت ناشی از کرونا، فراتر رفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: از هم استانی های عزیز درخواست می کنیم در کنار انجام اقدامات مربوط به پیشگیری از کرونا، با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در جاده ها حافظ سلامت خود و دیگران باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =