دورهمی‌ها عامل اصلی افزایش آمار ابتلا به کرونا در شاهرود و میامی است

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه دورهمی ها مهمترین عامل خطر ابتلا به ویروس کرونا است، گفت: طی چند روز گذشته شاهد افزایش نسبی بیماران کووید۱۹ و روند صعودی آمار مبتلایان در بسیاری از نقاط کشور هستیم.

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه پنجشنبه با اشاره به در پیش بودن روز طبیعت و افزایش خطر ابتلا به ویروس کرونا افزود: مردم باید از هرگونه تجمع و ازدحام در تفرجگاه ها و بوستان ها پرهیز کنند و هشدارها را جدی بگیرند تا زنجیره انتقال ویروس قطع شود.

وی از روند صعودی ابتلا به این ویروس در شهرستان های شاهرود و میامی خبر داد و اظهار داشت: طی ۴۸ ساعت گذشته تعداد ۹۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود شناسایی شد.

چمن، خودداری از هرگونه برنامه دورهمی را ضروری دانست و ابراز داشت: با احتساب موارد جدید شناسایی شده، شمار مبتلایان در شرق استان سمنان از آغاز همه گیری ویروس کرونا تاکنون به هشت هزار و ۱۳۳ تن رسید. 

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است، هم اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت زرد و شهرستان میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی ۲۴ ساعت گذشته، ۹۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۶۲ هزار و ۷۵۹ تن در کشور رسید.

همچنین از دیروز تا امروز پنجشنبه ۱۲ فروردین و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۵۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی شد که هزار و ۳۷۱ تن از آنها بستری شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =