قیمت مرغ مصوب کیلویی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد

تهران - ایرنا- براساس تصمیم قرارگاه ساماندهی مرغ کشور، قیمت مصوب مرغ گرم برای مصرف‌کننده از کیلویی ۲۰ هزار و ۴۰۰ به کیلویی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان افزایش یافت.

به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام قرارگاه ساماندهی مرغ کشور، ‌ جلسه امروز (پنجشنبه) این قرارگاه به ریاست وزیر جهاد کشاورزی و با حضور نمایندگانی از ارگان‌های مختلف از جمله قوه قضائیه و وزارت صنعت با هدف ساماندهی تولید گوشت مرغ تشکیل و قیمت مرغ مصوب کیلویی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد.

این افزایش قیمت با توجه به قیمت مؤلفه‌های تولید مرغ صورت گرفت و بر این اساس، قیمت مرغ منجمد درب سرد خانه کیلویی ۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان، مرغ منجمد برای مصرف‌کننده کیلویی ۱۹ هزار و ۸۰۰ تومان، قیمت مرغ زنده درب کشتارگاه کیلویی ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان، قیمت مرغ آماده طبخ در میدان بهمن کیلویی ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان و قیمت مرغ آماده طبخ برای مصرف کننده کیلویی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد.

در این جلسه همچنین مصوب شد که سازمان تعزیرات حکومتی با همکاری وزارت صنعت، اتاق اصناف و سایر نهادهای مسوول بر رعایت دقیق این مصوبه نظارت و با هرگونه انحراف در این خصوص برخورد قانونی شود.

در حالی نرخ مرغ با افزایش همراه شد که  «محمدرضا کمالی» مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اسفند ماه در گفت و گو با ایرنا بر کاهش قیمت مرغ تاکید کرده بود.

کمالی یادآور شده بود که با توجه به ۲ تصمیم جدید وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در اسفندماه و افزایش توزیع نهاده‌ها تا ۴۵ روزگی مرغ‌ها، به‌طور حتم قیمت مرغ برای شب عید و ایام نوروز کاهش می‌یابد.

به گفته وی؛ ‌ هر ساله با نزدیک شدن به شب عید و ایام نوروز، در بهمن ماه شاهد کاهش عرضه گوشت مرغ و افزایش اندک قیمت‌ها هستیم، زیرا تولیدکنندگان مرغ ها را برای اسفندماه و شب عید در سالن‌ها نگهداری می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =