سلطانی‌فر: زیرساخت‌های ورزشی در سراسر کشور ارتقا یافت

بیرجند - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه ویژه دولت به حوزه ورزش و جوانان در هشت سال اخیر زیرساخت‌های ورزشی در سراسر کشور به ویژه مناطق روستایی و دورافتاده، ارتقا یافته است.

مسعود سلطانی‌فر عصر پنجشنبه در آیین افتتاح همزمان ۱۲ پروژه ورزشی شهرستان طبس که در سالن ورزشی چند منظوره روستای جوخواه این شهرستان برگزار شد، افزود: در شروع به کار دولت تدبیر و امید تعداد خانه‌های ورزش روستایی در کشور ۷۰۰ مورد بود که امروز هفت برابر شده و به حدود ۵ هزار خانه ورزش روستایی رسیده است.

وی گفت: امروز در مناطق مختلف استان خراسان جنوبی نیز ۵۵ پروژه با اعتبار بیش از ۵۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید که ‌۱۲۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان اضافه می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان، بخش ورزش خراسان جنوبی را رو به توسعه خواند و اظهار داشت: پروژه‌های دیگری نیز در این سفر کلنگ‌زنی شد که امیدواریم ۷۰ هزار متر مربع فضای جدید را در آینده نزدیک برای استان محقق کنیم.

وی به تحولات کشور در عرصه داخلی و خارجی اشاره و اضافه کرد: در سال جاری شاهد اتفاقات بسیار مبارکی برای میهن اسلامی خواهیم بود که از جمله آن پایان تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران و کاهش و رفع مشکلات معیشتی مردم و حرکت به سمت وضعیت باثبات اقتصادی است.

سلطانی‌فر گفت: آثار و عوارض تحریم‌ها رو به پایان است و به زودی شاهد روزهای زیباتر و پرنشاط‌تر برای مردم عزیزمان خواهیم بود.

وی افزود: یکی دیگر از این اتفاقات مبارک، پایان دوره شیوع و گسترش کرونا هم با مراقبت مردم و هم با آغاز مرحله واکسیناسیون گسترده عمومی از ماه خرداد است.

وی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را از دیگر رویدادهای مهم سال جاری عنوان کرد و افزود: اینکه در این انتخابات چه حزب، جناح و تفکری به قدرت برسد، مهم نیست، بلکه مهم حضور و مشارکت گسترده مردم در انتخابات است که موجب استحکام بیش از پیش پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد شد.

رییس مجمع سازمان‌های مردم نهاد جوانان خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: براساس استانداردهای تعریف شده به ازای هر ۵ هزار جوان باید یک سمن تاسیس شود که خراسان جنوبی با ۲۵۰ هزار جوان دارای ۵۰ سمن در ۱۱ شهرستان استان است و از این بابت به استانداردهای مورد نظر دست یافته است.

مهدی زرگری افزود: سازمان‌های مردم‌ نهاد خراسان جنوبی فعالیت ارزنده‌ای در زمینه آموزش و ایجاد انگیزه برای راه‌اندازی مشاغل خانگی و خرید تولیدات خانگی و فروش آن در بازار انجام داده‌اند.

وی همچنین خواستار انعقاد تفاهم‌نامه برای اجرای بیمه تأمین اجتماعی اعضای سازمان‌های مردم نهاد شد.

نماینده ورزشکاران و سازمان‌های مردم نهاد نیز در این نشست خواستار ایجاد هماهنگی و وحدت رویه دستگاه‌های اجرایی در حوزه جوانان، پاسخ‌گویی شایسته مدیران ارشد استان به سازمان‌های مردم نهاد و انتخاب مشاوران جوان در دستگاه‌های دولتی برای ارتباط موثر با سمن‌ها شد.

۵۵ پروژه به مساحت ۱۱۹ هزار و ۹۶۰ متر مربع و اعتبار هزینه شده ۵۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی افتتاح شد که از این تعداد ۱۲ پروژه در شهرستان طبس بود.

عملیات اجرایی ۱۱ پروژه نیز با مساحت ۶۹ هزار و ۴۰۰ متر مربع و اعتبار پیش بینی شده ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آغاز شد.

وزیر ورزش و جوانان عصر دیروز - چهارشنبه - برای حضور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان، بررسی روند پیشرفت طرح‌های مختلف و افتتاح چند طرح‌ ورزشی وارد خراسان جنوبی شد.

مسعود سلطانی‌فر که وزیر معین خراسان جنوبی در اقتصاد مقاومتی است پس از ورود به بیرجند راهی شهرستان مرزی زیرکوه شد و در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان شرکت کرد.

وزیر ورزش و جوانان امروز (پنجشنبه) با سفر به شهرستان‌های سرایان، فردوس، بشرویه و طبس طرح‌های ورزشی را افتتاح کرد.

بازدید از طرح‌های نیمه‌تمام از دیگر برنامه‌های چهارمین سفر سلطانی‌فر به خراسان جنوبی بود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر، مدیرکل امور استان‌ها، مدیرکل حوزه وزارتی و مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان وی را در این سفر ۲ روزه همراهی کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =