۱۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۴۱
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84281163
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آموزش حضوری در باکو و چند شهر دیگر آذربایجان دوباره متوقف شد

  باکو- ایرنا – وزارت آموزش و پرورش جمهوری آذربایجان روز پنجشنبه اعلام کرد ، در رابطه با افزایش موارد ابتلای به ویروس کرونا در این کشور  آموزش حضوری در مدارس باکو و چند شهر دیگر دوباره متوقف می شود.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت آموزش و پرورش جمهوری آذربایجان ، از پنجم آوریل ( برابر ۱۶  فروردین ) سال جاری آموزش حضوری در باکو پایتخت این کشور و شهرهای سومقایت ، گنجه ، شکی و آبشرون متوقف خواهد شد  و آموزش به شکل آنلاین انجام خواهد گرفت .

آموزش حضوری در مدارس دیگر شهرها و شهرستانهای جمهوری آذربایجان تا حدی ادامه  خواهد  داشت و این در حالی است که " امین امر الله اف " وزیر آموزش و پرورش جمهوری آذربایجان اعلام کرد که در صورت افزایش موارد ابتلای به کووید -۱۹ ، آموزش حضوری در این شهرها نیز متوقف می شود .

در یک ماه اخیر موارد ابتلای روزانه به کووید -۱۹  در جمهوری آذربایجان در مقایسه با ماههای قبل افزایش قابل توجه داشته است .

به گزارش ستاد  عملیاتی هیات  دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با همه گیر ویروس کرونا ، در ۲۴ ساعت اخیر دو هزار و ۲۳۷ مورد ابتلای به کووید-۱۹ در این کشور به ثبت رسیده  است و ۲۹ نفر براثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند .

 با توجه به افزایش قابل توجه موارد ابتلای روزانه به کووید -۱۹ در جمهوری آذربایجان ، هیات دولت این کشور ۱۹ مارس (برابر ۲۹ اسفند ماه گذشته ) تصمیم گرفت اعمال قرنطینه برای مقابله با  ویروس کرونا در سراسر این کشور را تا اول ماه ژوئن ( ۱۱ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ ) تمدید کند.

 هیات  دولت جمهوری آذربایجان با اشاره به این که این تصمیم در رابطه با مقابله موثر با شیوع ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان اتخاذ شده است، افزود : در این ارتباط برخی محدودیت های قرنطینه ای به کار گرفته می شود .

دولت جمهوری آذربایجان در قالب مقابله با همه گیری ویروس کرونا  واکسیناسیون شهروندان با استفاده از واکسن چینی سینوواک (Sinovac) را در نظر گرفته و  بر همین اساس با این شرکت قرارداد دریافت ۴ میلیون دوز واکسن امضا شده است.

در حال حاضر واکسیانسیون شهروندان در سن بالاتر از ۴۰  سال در جمهوری آذربایجان ادامه دارد و همزمان با آن برخی محدودیت‌های قرنطینه‌ای از جمله استفاده اجباری از ماسک به کار گرفته شده است.

همچنین دولت جمهوری آذربایجان در راستای مقابله با همه‌گیری بیماری «کووید-۱۹ » مرزهای زمینی، هوایی و دریایی خود را بسته است، ولی این محدودیت‌ها شامل حمل و نقل ترانزیتی نمی‌شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha