۱۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۰۸
کد خبرنگار: 2166
کد خبر: 84281141
۰ نفر

برچسب‌ها

خانه تاریخی صنیعی دزفول به اقامتگاه سنتی تبدیل می شود

دزفول-ایرنا-رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دزفول از اتمام مرمت خانه صنیعی توسط این اداره و تبدیل آن به اقامتگاه سنتی توسط بخش خصوصی طی امسال خبر داد.

به گزارش پنجشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان مهدی چناری در حاشیه بازدید از این خانه تاریخی که به تازگی توسط اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مرمت شده است، اظهار کرد: مراحل مرمت این خانه توسط اداره میراث فرهنگی به پایان رسیده و عملیات نورپردازی این مکان نیز توسط بخش خصوصی و با نظارت کارشناسان این اداره تکمیل شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول گفت: خانه تاریخی صنیعی با همکاری مالک ومشاوره معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی بهره برداری آن به بخش خصوصی واگذار شد تا برای تبدیل آن به اقامتگاه سنتی اقدام شود لذا امیدواریم هر چه سریعتر با تکمیل تجهیزات این خانه تاریخی توسط سرمایه گذار، شاهد راه اندازی آن با کاربری جدید باشیم.

   وی خانه تاریخی صنیعی را یک مکان ارزشمند و متعلق به دو دوره قاجار و پهلوی اول دانست و گفت: با توجه به تعمیرات و استحکام بخشی های انجام شده، اکنون این خانه در شرایطی بسیار عالی برای بازدید قرار دارد.

چناری با بیان اینکه دزفول یکی از شاخص ترین شهرهای تاریخی و همچنین شهر مهم گردشگری محسوب می شود، تصریح کرد: دزفول درطول سال میزبان گردشگران زیادی می باشد اما متاسفانه این شهرستان در زمینه زیرساختهای اقامتی با کمبودهای محسوسی مواجه است، از این رو ضرورت دارد سرمایه گذاران بخش خصوصی و گردشگری در زمینه احداث اقامتگاه های بومگردی و سنتی ورود کنند.

وی با بیان اینکه امروزه گردشگری دومین صنعت پر درآمد دنیا بعد از نفت به شمار می رود، افزود: زیرساخت های گردشگری به ویژه توسعه اقامتگاه و هتل ها بر رونق این صنعت تاثیر دارد اما واقعیت این است که نیاز به ورود بخش خصوصی به این صنعت هست که همین امر باعث شده بسیاری از شهرهای کشور که از حجم بالای زیرساخت های گردشگری برخوردار شوند و این شهرستان به دلیل نبود اقامتگاههای مناسب گردشگری از درآمدهای فراوان این بخش محروم بماند یا قادر به پذیرش گردشگران زیادی نباشد.

چناری تصریح کرد: با توجه به کمبود اقامتگاه های گردشگری در شهرستان دزفول و از سویی اعتبار زیادی که برای احداث هتل لازم است، در چند سال اخیر توسعه اقامتگاه های سنتی و بوم گردی در اولویت برنامه های اداره میراث فرهنگی دزفول قرار گرفته است، لذا از سرمایه گذاران بخش خصوصی دعوت می شود که با سرمایه گذاری در این عرصه و رونق این قبیل اقامتگاه ها در بافت تاریخی دزفول و همچنین در روستاهای هدف گردشگری ، ادامه حیاتِ با شکوه این مکانها را رقم بزنند، ضمن اینکه اداره میراث فرهنگی نیز در این راستا با تمام توان در کنار سرمایه گذاران خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد که با ریشه کن شدن بیماری کرونا و بازگشت شور و نشاط به جامعه و به خصوص حوزه گردشگری کشور، گردشگران زیادی برای بازدید از بافت تاریخی و منحصر به فرد دزفول و اماکن ارزشمند موجود در این بافت تاریخی و از جمله خانه صنیعی در این شهرستان حضور یابند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =