۸۰ نقطه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد مسدود شد

یاسوج- ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای جلوگیری از ورود مردم به مناطق گردشگری در روز طبیعت و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ​ ۸۰ منطقه گردشگری در این استان مسدود شده است.

به گزارش ایرنا،محمد حسین زاده روز پنجشنبه در حاشیه مسدود کردن جاده ورودی آبشار یاسوج اظهار داشت: تمامی تفرجگاه های گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد تعطیل و هیچ گونه خدماتی در آنها ارایه نمی شود.

وی افزود: تفرجگاه های گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد برای جلوگیری از شیوع کرونا تا ۱۵ فروردین تعطیل است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز اظهار داشت:با توجه به سیر صعودی تعداد مبتلایان به کرونا در استان برگزاری دورهمی‌ها و شرکت در اجتماعات و همچنین حضور مردم در روز ۱۳ فروردین در اماکن، تفرجگاه‌ها و پارک‌های استان ممنوع بوده و با متخلفان طبق قانون برخورد می‌شود.

احد جمالی از مردم کهگیلویه و بویراحمد خواست برای حفظ سلامتی خود و دیگران و همچنین قطع زنجیره شیوع کرونا در این روز در خانه بمانند و از رفتن به طبیعت خود داری کنند.

 وی افزود: افزایش تعداد مبتلایان به کرونا و سیر صعودی این بیماری در کهگیلویه و بویراحمد نتیجه به توجهی برخی افراد و حضور در بازار برای خرید عید و همچنین دور هیمی‌های خانوادگی در تعطیلات نوروز دانست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: آیین های عزا و عروسی بدون رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و با ساده انگاری و عادی انگاری کرونا این اجتماعات کانون انتشار بیماری کرونا شده است.

برخورداری از طبیعت چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد را یکی از شلوغ ترین استان های کشور در تعطیلات نوروز تبدیل کرده بود.

در ۲ سال اخیر با شیوع بیماری کرونا تفرجگاه های کهگیلویه و بویراحمد بر روی مسافران و گردشگران بسته شده است.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =