تردد در جاده‌های لرستان ۹۱ درصد افزایش یافت

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: چهار میلیون و ۶۹۹ هزار و ۷۵۹ خودرو از ۲۸ اسفند ۹۹ تا یازدهم فروردین ماه امسال در جاده‌های استان تردد داشته اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

عباس شرفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در تعطیلات نوروز سال گذشته تعداد ۲ میلیون و ۴۶۲ هزار و ۱۵۸ خودرو در ۶۶ محور مجهز به تردد شمار آنلاین ( برخط) استان تردد داشته اند.

وی با بیان اینکه اوج تردد در محور های استان بین ساعت ۱۸ تا ۱۹ بوده است بیان کرد: بیشترین تردد در محور سه راهی چالانچولان - دورود با ۱۴ هزار و ۶۲۲ خودرو، دورود - محور سه راهی چالانچولان - با ۱۳ هزار و ۸۳۱ خودرو و خرم‌آباد - بروجرد با ۱۲ هزار و ۷۳۲ خودرو بوده است.

وی افزود: سرعت متوسط ثبت شده در ۶۶ محور مجهز به تردد شمار ۷۵.۸ کیلومتر بر ساعت بود و بیشترین سهم وسایل نقلیه سنگین با ۵۱ درصد مربوط به محور بروجرد - اشترینان می باشد.

وی گفت: محور پلدختر- خرم آباد با ۱۰۲ و محور ازنا - شازند با سرعت ۳۳.۵ کیلومتر بر ساعت به ترتیب دارای بیشترین و کمترین سرعت متوسط جاده‌های لرستان بوده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان یادآور شد: مرکز مدیریت اطلاعات راهها و حمل و نقل جاده ای با ۶۶ دستگاه ترددشمار، ۱۹ دوربین نظارت تصویری و ۵۱ سامانه ثبت تخلفات بر محورهای استان نظارت دارد و تلفن گویای ۱۴۱ به صورت ۲۴ساعته آماده پاسخگویی درخصوص وضعیت ترافیکی جاده ها است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =