امنیت پایدار خراسان رضوی مدیون تلاشهای سربازان گمنام امام زمان(عج) است

مشهد- ایرنا- سرپرست اداره کل امور امنیتی و انتظامی استانداری خراسان رضوی گفت: امنیت پایدار امروز استان مدیون تلاشهای پیدا و پنهان سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

محمد تقی هاشمی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: ایران اکنون که در اوج تحریم های دشمنان قرار دارد در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حتی در امور خارجی از امن‌ترین کشورهای منطقه است و این امنیت که با زحمات فراوان به دست آمده منجر به رشد سرمایه گذاری در استان شده است.

وی ادامه داد: بسیاری از مرزهای مختلف کشور در سالهای قبل به دلایل متعدد و همچنین فشارهای خارجی بسته شدند اما مرز مهم خراسان رضوی در منطقه دوغارون با کشور افغانستان حتی یک روز هم تعطیل نشد و تبادلات خارجی ما حتی یک روز نیز متوقف نگردید.

سرپرست اداره کل امور امنیتی و انتظامی استانداری خراسان رضوی گفت: از سوی دیگر شاهد حضور گسترده خارجی ها و نیروهای آمریکایی و تکفیری ها در خاک افغانستان هستیم و می دانیم اوج تلاشهای آنان این است که مرزهای ما را ناامن کنند اما امروز به لطف خدا هیچ مشکلی در داخل مرزهای خود با افغانستان نداریم.

وی افزود: اتفاقاتی که ۲۵ بهمن ماه بر اثر آتش سوزی در گمرک اسلام قلعه افغانستان روی داد اگر مدیریت نمی شود، می توانست به مرزهای ما نیز سرایت کند اما هوشیاری، همکاری و همراهی نهادهای امنیتی استان بویژه وزارت اطلاعات منجر به حفظ منافع کلان مردم استان شد و از سوی دیگر به طرف مقابل نیز خدمات خوبی ارائه شد که قدردانی کشور افغانستان را در پی داشت.

هاشمی ادامه داد: همچنین در آبان ماه سال ۹۸، ضدانقلاب و خارجی ها بسیج شدند تا اتفاقات مهمی را در این استان رقم بزنند اما با درایت و هوشیاری ارکان امنیتی استان بخصوص وزارت اطلاعات این وقایع روی نداد و شاهد هیچ مشکلی در استان نبودیم و اکنون نیز خراسان رضوی به خاطر امنیت موجود زبانزد سایر مناطق کشور است.

استان ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومتر مربعی خراسان رضوی با وسعتی معادل هفت درصد مساحت کل کشور در قالب ۳۳ شهرستان، ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفر جمعیت دارد و از شمال با کشور ترکمنستان و از شرق با افغانستان هم مرز است.

معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) برای نخستین بار در سال ۱۳۶۲ پس از دستگیری عوامل حزب توده، لقب سربازان گمنام امام زمان (عج) را به نیروهای وزارت اطلاعات دادند و سالروز ولادت امام زمان، حضرت مهدی (عج) روزی برای پاسداشت تلاش های آنان نام گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =