۷۰ بیمار کرونایی جدید در خراسان جنوبی شناسایی شدند

بیرجند - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۷۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان خراسان جنوبی شناسایی شدند که از این تعداد ۳۲ نفر مربوط به شهرستان بیرجند است.

کامبیز مهدی‌زاده روز پنجشنبه اظهار داشت: ۲۰۱ آزمایش مولکولی (PCR) تشخیص کرونا در ۲۴ ساعت گذشته انجام شد که در نتیجه ۷۰ بیمار جدید کرونایی در استان شناسایی شدند.

وی اظهار داشت: از این تعداد ۱۱ بیمار بستری هستند و ۵۹ نفر نیز به صورت سرپایی آزمایش دادند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۳۲ نفر از بیماران جدید شناسایی شده مربوط به شهرستان بیرجند، ۲۱ نفر شهرستان سربیشه، هفت نفر شهرستان قاینات، سه نفر شهرستان فردوس، ۲ نفر شهرستان درمیان، ۲ نفر شهرستان زیرکوه، ۲ نفر شهرستان نهبندان و یک نفر در شهرستان طبس است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۵۵ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که از این تعداد ۵۸ نفر مبتلا به کرونا بوده‌اند و ۱۰ نفر از این بیماران کرونایی در بخش‌های آی. سی. یو نگهداری می‌شوند.

مهدی‌زاده تعداد بیماران بدحال در آی. سی. یو را ۲ نفر اعلام کرد و گفت: در شبانه‌روز گذشته فوت جدید ناشی از کرونا در خراسان جنوبی ثبت نشد و مجموع فوتی‌های کرونا در استان ۷۶۸ نفر است.

روند شناسایی بیماران مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی طی روزهای اخیر صعودی شده و بیشترین موارد مثبت جدید مربوط به شهرستان بیرجند بوده است. 

براساس رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های استان خراسان جنوبی که روز چهارشنبه (۱۱ فروردین) اعلام شد، شهرستان بیرجند در وضعیت نارنجی (پرخطر) قرار گرفت و سربیشه نیز زرد رنگ شد.

در حال حاضر ۹ شهرستان استان شامل طبس، نهبندان، قاینات، سرایان، بشرویه، درمیان، فردوس، زیرکوه و سربیشه در وضعیت زرد (خطر متوسط)، شهرستان خوسف در وضعیت آبی (کم خطر) و بیرجند هم در وضعیت نارنجی است.

آمارها نشان از افزایش موارد کرونا مثبت سرپایی و بستری در خراسان جنوبی به ویژه شهرستان بیرجند دارد به طوری که موارد بستری نسبت به روز اول فروردین ماه ۳۸ درصد افزایش پیدا کرده که این افزایش در موارد بستری ۷۳ درصد بوده است.

اولین مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در خراسان جنوبی اوایل اسفند ۹۸ در پی همه‌گیری جهانی ویروس کرونا اعلام شد و پس از گذر خیزهای اول و دوم بیماری در فروردین و تیر ۹۹، روند بیماری بار دیگر در مهر سال گذشته صعودی شد که این روند تا آبان و آذر ماه ادامه یافت به طوری که آمار مبتلایان روزانه (۲۴ ساعت) سه رقمی و فوتی‌های کرونا در این استان دورقمی شد.

به دنبال اجرای محدودیت‌های جامع از اول آذر پارسال و همراهی مردم و اصناف به تدریج موارد ابتلا به کرونا، بیماران مراجعه کننده به بیمارستان‌ها، تست‌های مثبت، موارد بستری و فوتی در خراسان جنوبی کاهش یافت و این استان پیک سوم کرونا را پشت سر گذاشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =