دبیر شورای عالی مناطق آزاد از ۶ شرکت صنعتی و تولیدی ارس بازدید کرد

تبریز- ایرنا- «حمیدرضا مومنی» مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از ۶ شرکت صنعتی، تولیدی و کشاورزی منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در جلفا بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی روز پنجشنبه ابتدا به مقام شامخ شهدای گمنام جلفا ادای احترام، و سپس از فاز دوم شرکت ایستا موتور ارس بازدید کرد؛ این شرکت با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال، سالانه ۱۵ هزار دستگاه خودرو در سه کلاس‌بندی SUV، شاسی‌بلند، سواری سدان و سواری وانت تولید و به بازار عرضه خواهد کرد.

گردش مالی این شرکت به طور سالانه ۱۵۰ هزار میلیارد ریال در بانک‌های ارس خواهد بود و یکی از شرکت‌های بزرگ منطقه آزاد ارس به شمار می‌رود.

«مومنی» همچنین از فاز دوم شرکت جلفاچوب ارس که با سرمایه‌گذاری ۱.۸ میلیون دلاری، سالانه ۲ میلیون مترمربع پارکت تولید می‌کند نیز دیدن کرد.

فاز اول این پروژه در سال ۱۳۹۵ با سرمایه‌گذاری ۸.۵ میلیون یورو در زمینه روکش‌زنی ملامینه و هایگلاس ام دی اف به بهره‌برداری رسید.

بازدید سوم دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از فاز دوم شرکت پاراپلاستیک ارس بود؛ این شرکت با ۳۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری، سالانه ۱۴ هزارتن انواع گونی، تسمه‌های پلی پروپیلن، کیسه‌های پلاستیکی و جامبوبگ تولید می‌کند و برای ۶۰۰ نفر شغل ایجاد شده است.

مومنی پس از آن از شرکت الیاف کائولن ارس بازدید و در جریان تولیدات این شرکت قرار گرفت؛ شرکت «الیاف کائولن ارس» با چهار میلیون و ۵۰۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری ارزی و هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ریالی احداث شده است.

این شرکت پتوهای صنعتی تولید خواهد کرد که در صنایع پتروشیمی و نفت و ذوب آهن کاربرد دارد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی همچنین از مجتمع گلخانه‌ای «ارس تارلا امیر» به عنوان بزرگترین مجتمع گلخانه‌ای کشور و خاورمیانه هم بازدید کرد؛ این مجتمع با هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ریالی و بیش از ۷۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی دارای ۸۰ هکتار مساحت است و ظرفیت تولید سالانه آن بیش از ۲۴ هزار  و ۲۰۰ تن انواع صیفی‌جات گلخانه‌ای به روش هیدورپونیک بوده که برای ۶۵۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا در این سفر معاونان، اعضای هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس و امام جمعه جلفا و ارس حضور داشتند.

«حمیدرضا مومنی» در ادامه این سفر یک روزه با سرمایه‌گذاران منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس نشستی برگزار می‌کند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha