۱۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۸
کد خبرنگار: 892
کد خبر: 84281064
۰ نفر

برچسب‌ها

محدودیت‌های ستاد کرونا لرستان در روز طبیعت اعلام شد

خرم‌آباد - ایرنا - محدودیت‌های ستاد مدیریت مقابله با ویروس کرونا در لرستان در روز سیزدهم نوروز مصادف با روز طبیعت در استان اعلام شد.

به گزارش ایرنا، براساس اعلام کارگروه امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد استانی مدیریت مقابله با ویروس کرونا، شهرداری‌ها و راهداری با کنترل تفرجگاه‌ها، بوستان‌های داخل و خارج از شهرهای قرمز و نارنجی از تشکیل تجمعات جلوگیری کنند.

همچنین فقط مشاغل گروه یک در شهرهای با رنگ قرمز و نارنجی و مشاغل گروه ۱ و ۲ در شهرهای فعالیت کنند و نماز جمعه و جماعت در این شهرها برگزار نشود و استخرها و نمایشگاه‌های عمومی تا اطلاع ثانوی دایر نشوند.

براساس اعلام این ستاد، تیمی متشکل از کارشناسان علوم پزشکی سازمان صمت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اماکن نیروی انتظامی بر نحوه اجرای شیوه‌نامه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا نظارت کنند.

همچنین فرمانداران به عنوان روسای ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا تیم‌های بازرسی را برای اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا هماهنگ کنند.

براساس اعلام این ستاد، محدودیت‌های تردد شبانه مناطق زرد از ساعت ۲۲ تا چهار صبح در مرکز استان و شهرهای قرمز و نارنجی استمرار داشته باشد و پلیس راهنمایی و رانندگی با گشت هوشمند سیار و ثابت از شکل‌گیری تجمعات در مراسم عزاداری در آرامستان ها از تردد خودروها جلوگیری و در ورودی و خروجی شهرهای قرمز و نارنجی خودروها را جریمه کند.

طبق اعلام ستاد مقابله با کرونا در لرستان، اداره کل صنعت معدن و تجارت مراکز توزیع گوشت سفید را افزایش دهد تا مانع ازدحام و تشکیل صفوف شود.

تعداد مبتلایان کرونا در این استان با شناسایی ۵۸۰ بیمار جدید به ۷۵ هزار و ۶۸۰ نفر رسید و تاکنون یک هزار و ۳۸۵ نفر از مبتلایان به کرونا در لرستان جان باخته اند.

اکنون شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد، الیگودرز و ازنا در وضعیت قرمز، دورود، دلفان و سلسله در وضعیت نارنجی و  پلدختر، کوهدشت، رومشگان و چگنی نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =