وضعیت شیراز و ۵ شهر فارس نارنجی است

شیراز-ایرنا-رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به اعلام وضعیت نارنجی برای شیراز و پنج شهرستان دیگر استان فارس گفت: در حال حاضر هیچ شهری در استان فارس وضعیت عادی ندارد و لازم است در شرایط کنونی، روز طبیعت در خانه، به دور از مهمانی های خانوادگی سپری شود.

 دکتر مهرزاد لطفی روز پنج‌شنبه با اعلام این تغییر وضعیت شهرها در استان فارس افزود: هم اکنون سه شهرستان داراب، زرین دشت و ارسنجان در وضعیت قرمز، شهرهای شیراز، مرودشت، سپیدان، کازرون، ممسنی و جهرم در وضعیت نارنجی و دیگر شهرها نیز در وضعیت زرد هستند.

او با اعلام هشدار نسبت به وضعیت کنونی و بالا رفتن آمار ابتلا و موارد بستری در بیمارستان های استان گفت: هم اکنون بیش از ۸۰۰ بیمار مثبت قطعی و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۳۵ بیمار نیز با وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

لطفی از افزایش ۵۰ درصدی پذیرش بیماران در بیمارستان های مرجع کووید ۱۹ طی روزهای اخیر خبر داد و اظهار کرد: موج چهارم بیماری نیز مانند موج های پیشین است؛ با این تفاوت که اکنون با گونه های جدید بیماری، مانند گونه انگلیسی نیز مواجهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: ظرفیت بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) متاسفانه تکمیل شده و بیمارستان شهید دکتر فقیهی نیز دارای چنین شرایطی است که در همین راستا بار دیگر بخش هایی از بیمارستان شهید دکتر چمران را به ظرفیت تخت های کووید ۱۹ افزوده ایم و در حال آماده سازی دوباره بیمارستان پشتیبان نیز هستیم؛ به بیمارستان های قطب شهرستان ها برای آمادگی فراخوان شده اند و به بیمارستان های خصوصی و خیریه شیراز نیز اعلام آمادگی شده است.

او با اشاره به وضعیت رنگبندی شهرهای استان و خطری که برای سلامت عمومی وجود دارد تاکید کرد: به دلیل وضعیت کنونی، حضور در مکان های شلوغ و پارک ها ممنوع است و علاوه بر هماهنگی های انجام شده با استاندار فارس و نیروهای انتظامی، از مردم می خواهیم در روز طبیعت ضمن حضور در منزل، از شرکت در دورهمی های خانوادگی و یا حضور در پارک ها و مکان های شلوغ خودداری کنند تا بتوانیم بحران کنونی را پشت سر بگذاریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =