بدرقه «احمد گنجی» پیشکسوت نمایش‌های رادیویی به خانه ابدی

تهران- ایرنا- مراسم بدرقه پیکر زنده‌نام «احمد گنجی» پیشکسوت نمایش‌های رادیویی با حضور اعضای خانواده و تنی چند از هنرمندان همکار او در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تهران برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر زنده‌یاد احمد گنجی بازیگر و گوینده پیشکسوت اداره کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش صبح امروز (دوازدهم فروردین ماه ۱۴۰۰) در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار شد.

در این مراسم که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و با حضور تعداد زیادی از مدیران صدا، همکاران و دوستداران این هنرمند فقید برگزار شد، هنرمندانی چون حمید منوچهری، بیوک میرزایی، رامین پورایمان، فریدون محرابی، آشا محرابی، قربان نجفی، علی زرینی، محسن بهرامی، پریسا مقتدی، حمیدیزدانی ابیانه، علی تاجمیر، عبدالعلی کمالی، حسین فلاح، مهرداد مهماندوست، احمد لشینی، سینا نیکوکار، حیدر صفدری، عباس توفیقی، محمد آقامحمدی، مجتبی طباطبایی، محمدرضا قلمبر، سعید سلطانی، مسعود زنوزی‌راد، ماندانا محسنی، ماندانا اصلانی، شهرام گیل‌آبادی، معصومه عزیز محمدی، سمیرا شکوهی، ژاله محمدعلی، مجید حمزه، سعیده فرضی، نازنین حسن‌پور، شیما جان‌قربان، کامیار محبی، علی میلانی، احمد لشینی و تعداد دیگری از هنرمندان حضور داشتند.

از این میزان درستی و راستی احمد گنجی متحیر بودم

«مجید حمزه» از دوستان و همکاران زنده‌نام گنجی در این مراسم گفت: امروز آمدیم احمد را بدرقه کنیم، اصلا باور پذیر نیست، برای من احمد همان احمدی است که سالیان سال پیش، سال ۶۳، ۶۴، با هم وارد رادیو شدیم و دوره‌ای را پشت سر گذاشتیم، کنار هم زندگی‌ها داشتیم، نمایش‌هایی که کار کردیم، آنچه که از خوب و بد در کنار یکدیگر داشتیم.  احمد طی تمام این سال‌ها همان احمد بود، او انسانی پاک، دوست داشتنی و مهربان بود؛ از خصایص خوب او هر چه بگویم کم گفته‌ام، او طی این سال‌ها هیچ تغییری نکرد، همان جوانی که در کنار جوانی هایمان قرار گرفت، تا به امروز بود و اتفاقی که افتاد همه ما را شوکه کرد. ما نباید به این زودی آدمی مثل او را از دست می‌دادیم.

«آشا محرابی» نیز گفت: همیشه از این میزان درستی و راستی «احمد گنجی» آن هم در این زمانه متحیر بودم، مگر می شد در این دنیا تا این حد نیک و پاک بود، افسوس که رفتن او را باور نمی کنم.

«قربان نجفی» نیز در این مراسم درباره همکارش یادآور شد: «احمد گنجی» ناباورانه و با صلابت رفت همچون زندگی کردنش که بی‌اعتنا به هیاهوی توخالی جهان بود، تنها می‌ماند تحمل داغ رفتنش، احمد گنجی، گنج بزرگی است که دیگر نیست.

حالا باید حسرت نداشتنش را هزار بار در استودیوی هشت رادیو نمایش تکرار کنیم

بر اساس این گزارش و به نقل از روابط عمومی معاونت صدای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ‌ «فریدون محرابی» کارگردان و بازیگر نمایش‌های رادیویی اظهار داشت: «احمد گنجی» مردی همیشه مومن بود، باید بگویم حتی افسوس و فغان هم اندوه ما را تسکین نمی‌دهد، در گوشه‌ای از جهان، با حجمی به قدرت صدایش ایستاد، زمان با او مهربان می‌گذشت و حالا باید حسرت نداشتنش را هزار بار در استودیوی هشت رادیو نمایش تکرار کنیم.

«شیما جان‌قربان» نیز خاطرنشان کرد: حدود ۱۱ سال افتخار داشتم در کنار ایشان باشم سعادت داشتم با ایشان کار کنم، کنار ایشان یاد بگیرم و این افتخار بزرگی برایم بود، اینکه آقای گنجی، علاوه بر اینکه انسان شریفی بود، هنرمند بزرگی بود و بسیار حرفه‌ای و کاربلد، کسی نبود که از ایشان بد بگوید، همه دوستش داشتند.  آقای گنجی، یک مرجع و منبع برای همه ما بود و واقعا متاثرم که آنقدر زود این مرد بزرگ را از دست دادیم، امیدوارم که روحشان در آرامش باشد، نام و یادشان همیشه در قلب ما جاودان است.

به گزارش ایرنا، ‌ زنده نام «احمد گنجی» ‌ شامگاه سه‌شنبه (۱۰ فروردین) بر اثر سکته قلبی درگذشت. او متولد هفدهم اردیبهشت سال ۱۳۴۴ بود و در کارنامه کاری‌اش، نقش‌های کلیدی متعددی را در نمایش‌های رادیویی ایفا کرده است، آثاری که از این هنرمند به جا مانده است از ماندگارترین و شناخته شده‌ترین صداهای هنرهای نمایشی رادیویی است.

برچسب‌ها

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =