امام جمعه ارومیه: ١٢ فروردین، روز شکل‌گیری انقلاب مردم سالاری است

ارومیه-ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: همه پرسی روز ١٢ فروردین نشان داد که مردم سالاری در کشور از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی ایجاد و تداوم پیدا کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دوازدهم فروردین مصادف با روز جمهوری اسلامی است که اکثریت مردم در این روز با رای مثبت به جمهوری اسلامی در واقع به نظام مقدس جمهوری اسلامی رأی دادند و با آزادی کامل مسیر معنویت و عبودیت را انتخاب کردند. 

وی ادامه داد: موفقیت های نظام اسلامی بعد از پیروزی انقلاب بسیار چشمگیر بوده و لازم است دستاورد های نظام جمهوری اسلامی بخوبی برای نسل جدید و آیندگان تبیین شود. 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: دشمنان و معاندان نظام در طول این سال‌ها درصدد ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی هستند که لازم است دستاوردها و موفقیت های کسب شده در این راستا بیش از پیش بیان شود. 

حجت‌الاسلام قریشی اظهار داشت: حضور پرشور مردم در انتخابات آینده در واقع بیعت مجدد مردم با نظام اسلامی است که در طول سال‌های پس از انقلاب بعنوان نماد اصلی مردم سالاری دینی  دشمنان را مایوس و خوار کند. 

وی اظهار داشت: عمل به فرمایشات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در همه زمینه ها باید عملیاتی شود تا بتوان مسیر درخشان نظام‌اسلامی را بخوبی ادامه داد .

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: در طول سالیان متمادی بخوبی ثابت شده است که امیدوار بودن به وعده های  دشمنان موجب عقب ماندگی و پشیمانی است از اینرو باید با تاکید بر ظرفیت داخلی و توان جوانان ایرانی مسیر پیشرفت و موفقیت را بخوبی پیمود. 

حجت‌الاسلام قریشی ادامه داد: مسوولان کشور باید با مدیریت جهادی و تلاش شبانه روزی در حل مشکلات مردم و کشور تلاش کنند.

در روز ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸، نتیجه همه پرسی رای به نظام جمهوری اسلامی که با رای "آری" بیش از ۹۸ درصد مردم همراه بود اعلام شد و از آن زمان به بعد این روز به نام روز جمهوری اسلامی نام گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =