۱۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۰:۴۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84281022
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۱ تن گوشت مرغ در خلخال توزیع شد

اردبیل _ ایرنا _ سرپرست اداره صنعت ، معدن و تجارت خلخال گفت: با افزایش تقاضای بازار ۲۱ تن گوشت گرم مرغ در این شهرستان توزیع شد.

مصطفی لطیفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: پیش از این میانگین گوشت مرغ مصرفی در این شهر حدود هفت تن در روز بود، این میزان با توزیع بیش از ۲۱ تن مرغ در بین مردم به سه برابر ظرفیت مصرف روزانه گوشت گرم مرغ رسید.

او افزود: برای پیشگیری از قاچاق مرغ و دخالت دلالان در توزیع مرغ پلمب خودروهای یخچال‌دار بارگیری شده از کشتارگاه مرغ اردبیل با نظارت کامل این اداره برچیده شده و مرغ داخل خودروها به تناسب نیاز مرغ‌فروشی‌ها در اختیار فروشندگان مرغ قرار گرفته و با نظارت بازرسان این اداره توزیع شد.

وی با تقدیر از همکاری بسیج سپاه در تامین بازرس برای نظارت بر نحوه توزیع مرغ گفت: در خلخال توزیع مرغ در ۲۸ نقطه از شهر با نظارت و بازرسی ۲۸ بازرس آغاز شده است.

وی با اشاره به افزایش  قاچاق مرغ از این منطقه به مرکز کشور اظهارکرد: این اداره در چندین نوبت اقدام به تهیه و تامین مرغ منجمد و توزیع آن کرده ولی تقاضای خرید مرغ در بازار بالا بوده و این امر موجب ازدحام جمعیت در مقابل فروشندگی‌های مرغ شده است.

لطیفی گفت: مرغداری‌های خلخال توانایی تامین گوشت گرم مصرفی روزانه مردم منطقه را دارند و کمبودی وجود ندارد و پیش‌بینی می‌شود پس از بازگشت مسافران و کاهش جمعیت شناور ، وضعیت بازار مرغ به حالت عادی بازگردد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =