۳۶ تیم گشتی تفرجگاه های طبیعی ایلام را کنترل می کنند

ایلام - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: ۳۶ گشت خودرویی و موتوری با ۱۳۴ نفر از نیروهای یگان حفاظت و منابع طبیعی و آبخیزداری امروز همزمان با سیزده بدر، تفرجگاه های طبیعی استان را رصد و کنترل می کنند.

رضا احمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۲ تیم گشتی به علت ازدیاد جمعیت در تفرجگاه های حوزه شهرستان های ایلام و چوار مستقر می شوند.

وی افزود: هرچند به مردم توصیه می شود به علت شیوع کرونا روز ۱۳ فروردین در خانه های خود بمانند اما هیچ دستور و ابلاغیه رسمی از سوی ستاد کرونا مبنی بر انسداد جاده های منتهی به تفرجگاه ها دریافت نشده است.

احمدی یادآور شد: عمده راه های منتهی به تفرجگاه ها باز است اما برخی از راه های فرعی در مناطق حساس و ذخیره گاه های رویشی که خطر تخریب توسط گردشگران وجود دارد، مسدود شده است.

وی اضافه کرد: یک تفاهم نامه با فرماندهی نیروی انتظامی و پلیس راه استان ایلام منعقد شده است و در قالب این تفاهم نامه گشت های مشترک در طبیعت و میان کانون های جمعیتی انجام می گیرد و همچنین نیروهای پلیس راه هم در صورت مشاهده حمل انبوه هیزم یا گیاهان خوراکی و دارویی، فرد یا افراد متخلف را برای رسیدگی بیشتر به مراجع قانونی معرفی می کنند.

وی با تاکید بر این نکته که برخورد مردم با طبیعت و رویشگاه ها مطلوب بوده است، از آنها خواست: در صورت رفتن به دامان طبیعت از چیدن بی رویه و انبوه گیاهان، شکستن شاخه یا قطع درختان و روشن کردن آتش خودداری کنند.

تجریان، ششدار، منجل، دالاب، تنگ حمام، دره ارغوان و تخت خان از جمله مهمترین تفرجگاه های طبیعی استان ایلام است که همه ساله جمعیت زبادی را در ایام تعطیلات نوروزی به سمت خود فرا می خوانند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =