حدود ۱۳ تن مواد غذایی فاسد در استان همدان معدوم شد

همدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: ۱۲ تن و ۸۷۸ کیلوگرم مواد غذایی فاسد از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا دهم فروردین در استان کشف و معدوم شده است.

لیدا رفعتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفند سال گذشته در چهار مرحله پنج روزه آغاز شد که در مرحله نخست یعنی از ۲۵ تا ۳۰ اسفند چهار تن و ۱۰۱ کیلوگرم، در مرحله دوم از یکم تا پنجم فروردین امسال سه تن و ۱۰۱ کیلوگرم و در مرحله سوم پنج تن و ۷۲۵ کیلوگرم موادغذایی فاسد  کشف و معدوم شده است.

وی اضافه کرد: در مرحله سوم اجرای این طرح بیشترین میزان مواد غذایی فاسد کشف شده مربوط به گروه مواد پروتیئنی و گوشتی فاسد با ۲ تن و ۲۶۳ کیلوگرم و گروه کنسرو، کمپوت و نوشابه با یک هزار و ۴۳۲ کیلوگرم است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان بیان کرد: همچنین از ششم تا دهم فروردین امسال یک تن و ۹۰ کیلوگرم شیرینی، نان و آجیل فاسد توسط تیم های بازرسی بهداشت محیط کشف و معدوم شده است.

رفعتی میزان اقلام فاسد و تاریخ مصرف گذشته کشف شده در گروه لبنیات را ۸۵۴ و گروه طعم دهنده ها و رنگ های فاسد را ۸۷ کیلوگرم در مرحله سوم طرح سلامت نوروزی عنوان کرد.

وی گفت: سامانه ۱۹۰ آماده رسیدگی به شکایات شهروندان در حوزه سلامت و تخلفات بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی است و در دور سوم طرح سلامت نوروزی به ۷۳ مورد شکایت مردمی رسیدگی شده که بیشترین میزان شکایت دریافتی با ۶۴ مورد مربوط به شهرستان همدان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =