۱۵۰۰ بیمار خاص آذربایجان‌شرقی ضد کرونا واکسینه شدند

تبریز- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه پس از تزریق واکسن کرونا به کادر بهداشت و درمان، سالمندان مراکز نگهداری، پاکبانان و بیماران خاص می‌توانند برای واکسینه شدن به بیمارستان‌های مشخص شده مراجعه کنند،گفت: طی ۱۰ روز گذشته یکهزار و ۵۰۰ بیمار خاص آذربایجان‌شرقی، ضد کرونا واکسینه شدند.

محمدحسین صومی روز چهارشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بیماران خاص در این استان برای دریافت واکسن کرونا با همراه داشتن کارت بیماری و شناسایی از ساعت ۹ تا ۱۷ به بیمارستان‌های تعیین شده مراجعه کنند.

وی با اشاره به استقبال کم بیماران خاص از دریافت واکسن کرونا، اظهار کرد: بیماران مبتلا به ام اس بالای ۱۸سال باید به بیمارستان الزهرا (س) تبریز مراجعه کنند اما از چهار هزار و ۵۰۰ بیمار «ام اس» شناسایی شده در آذربایجان‌شرقی، تاکنون تنها ۶۰۰ نفر مراجعه کرده‌اند. 

وی با اشاره به اینکه با بیماران تماس نیز گرفته شده است، اضافه کرد: بیماران پیوند کبد، کلیه، قلب و ریه برای دریافت واکسن به بیمارستان امام رضا (ع) تبریز مراجعه کنند.

صومی ادامه داد: بیماران مبتلا به هموفیلی و تالاسمی هم می‌توانند در چند روز آینده برای تزریق واکسن کرونا به بیمارستان سینای تبریز مراجعه کنند؛ تزریق واکسن به گروه‌های تعیین شده در تمام بیمارستان‌های سایر شهرستان‌های استان انجام می‌شود.

تاکنون ۱۱ هزار نفر در آذربایجان‌شرقی ضد کرونا واکسینه شده‌اند

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ورود ۱۵ هزار دز واکسن کرونا به آذربایجان‌شرقی خبر داد و گفت: تاکنون 11 هزار نفر بر اساس اولویت‌بندی اعلام شده در استان ضد ویروس کرونا واکسینه شده‌اند. 

صومی خاطر نشان کرد: در مرحله اول واکسن‌ها به کادر درمان تزریق، و سپس اعلام شد که افراد مسن نگهداری شده در مراکز سالمندان نیز می‌توانند واکسینه شوند که این اتفاق هم افتاد.

وی خاطر نشان کرد: در مرحله بعد مقرر شد پاکبان‌ها واکسینه شوند که تاکنون بیش از هزار نفر از این گروه واکسینه شده‌اند و بقیه نیز در حال انجام است.

صومی یادآور شد: سه مرحله از واکسن اسپوتنیک روسی و واکسن سینوفارم چینی و واکسن هندی وارد شده که هر یک از آنها گروه‌های هدف مشخصی دارد که بر اساس سند ملی واکسیناسیون تعیین شده‌ است.

مسافرت‌ها، شیوع کرونا را در آذربایجان‌شرقی افزایش داده است

وی همچنین تاکید کرد: مسافرت‌های نوروزی موجب افزایش شیوع کرونا در آذربایجان‌شرقی شده است. 

به گزارش ایرنا اکنون بیش از ۵۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی بستری هستند؛ این تعداد قبل از تعطیلات نوروزی ۴۰۰ نفر بود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =