۴۱ نفر دیگر در استان همدان به کرونا مبتلا شدند

همدان- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت که با شناسایی ۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در استان به ۱۰ هزار و ۸۳۰ رسیده است.

دکتر «محمد طاهری» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آمار روزانه مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان در دوازدهمین روز از نوروز ۱۴۰۰ به صفر رسید به نحوی که ۲۴ ساعت گذشته تاکنون هیچ مورد فوتی بر اثر کرونا گزارش و ثبت نشده است.

وی بیان کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های این استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴۰ مورد بوده است که ۷۶  نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: در عین حال هم اینک ۶  بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۲۶ بیمار وخیم گزارش شده است.

وی درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۳۸۸، بهار ۶۳۴، تویسرکان ۶۸۹، رزن ۴۷۶، درگزین ۲۰۳، فامنین ۱۹۶ و کبودراهنگ ۶۹۴ نفر است.

وی افزود: همچنین تاکنون یک هزار و ۹۵۸ نفر در ملایر، یک هزار و ۲۳۰ نفر در نهاوند و چهارهزار و ۷۹ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.

براساس آخرین رنگ بندی اعلام شده، ۹ شهرستان استان همدان در وضعیت زرد و شهرستان نهاوند در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =