مدیریت بحران اصفهان نسبت به وقوع  طوفان لحظه‌ای هشدار داد

اصفهان- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: به دلیل ورزش باد شدید در ۲ روز آینده و احتمال وقوع طوفان و تندباد لحظه‌ای شهروندان بویژه از حضور در پارک‌ها و مجاورت ساختمان‌های نیمه کاره پرهیز کنند.

منصور شیشه فروش روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وزش باد شدید و وقوع تندباد لحظه ای طی روز شنبه در اکثر مناطق بویژه شرق، جنوب، شمال شرق و در برخی مناطق مرکزی همراه با گرد و خاک و طوفان محلی همراه خواهد بود.

وی ادامه داد: گرد خاک و کاهش دید و کیفیت هوا در شرق، شمال و مناطق مرکزی به همراه وزش باد نسبت شدید در بعداظهر روز جمعه احتمال خطراتی مانند سقوط درختان و اجسام را افزایش می‌دهد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اضافه کرد: بر همین اساس رعایت اصول ایمنی در تردد در جاده ها، حفاظت از تاسیسات با استحکام بخشی به سازه‌های موقت، گلخانه ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی، دکل‌های برق و پیشگیری از سقوط اجسام از ارتفاع بویژه در کارگاه‌های ساختمانی ضرورت دارد.

شیشه فروش خاطرنشان کرد: صعود نکردن به ارتفاعات، حفاظت از تاسیسات و محصولات کشاورزی و باغ ها در برابر تنش دمایی و تندباد در ۴۸ ساعت آینده باید جدی گرفته شود.
وی تصریح کرد: احتمال سوانح جاده‌ای در محورهای اردستان - نایین، محور جنوب و شهرضا و شرق اصفهان زیاد است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان درباره خطرات احتمالی در بخش کشاورزی گفت: استحکام نهال‌های تازه کشت شده در برابر باد، استحکام سقف و سازه  گلخانه‌ها، محافظت از کندوها، کنترل دما در سالن‌های مرغداری، آبیاری نکردن با هدف جلوگیری از سست شدن ریشه گیاهان، قرار ندادن نهاده‌های کشاورزی روی زمین و جمع آوری شاخه های هرس شده از کف باغ‌ها به کاهش خطرات کمک می‌کند.

بر اساس اعلام هواشناسی اصفهان بیشتر مناطق استان در روز جمعه افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید و از ساعات بعدازظهر وزش باد شدید خواهند داشت و روز شنبه وزش باد در بسیاری از مناطق همراه با تندباد لحظه ای خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =