آبرسانی به ۱۸۰روستای سیستان و بلوچستان امسال محقق می‌شود

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: آبرسانی به بیش از ۱۸۰ روستای دیگر استان در صورت ابلاغ اعتبارات مورد نیاز در سال ۱۴۰۰ محقق می‌شود که اکثر این روستاها در حوزه جنوب قرار دارند.

علیرضا قاسمی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تکمیل پروژه‌های آبرسانی نیازمند تخصیص اعتبارات به صورت ویژه بوده و چشم امید مردم به یاری دست مسوولان است.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات برای اجرای پروژه‌های آبرسانی به روستاهای پهناورترین استان کشور افزود: تکمیل طرح‌های نیمه تمام آبرسانی در گرو تخصیص اعتبارات بوده که به موجب آن می‌توان آب را به جان تشنه این خطه رساند و به زیباترین دستاورد خدمت که جز لبخند رضایت مردم نیست دست یافت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان تصریح کرد: به رغم عدم تخصیص کامل اعتبارات در سه ماهه نخست سال ۹۹ با تکمیل عملیات تصفیه‌خانه و با استفاده توام از خطوط جدید و قدیم طرح تامین آب  ۱۸۵ روستای شهرستان چابهار در محدوده‌ بخش‌های پلان و پیرسهراب با جمعیت ۴۵ هزار نفر از منابع آبی پایدار سد زیردان در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: طبق هدف‌گذاری انجام شده و براساس اعتبارات ابلاغ شده آبرسانی به ۱۷۳ روستا با جمعیت ۶۳ هزار نفر از محل اعتبارات ملی در دستور کار شرکت قرار گرفت که تاکنون بیش از ۹۳ روستا از نعمت آب آشامیدنی برخوردار شدند.

قاسمی با اشاره به اینکه خدمت بدون وقفه و جهادگونه برای مردمی که مستحق بهترین خدمت‌رسانی هستند ادامه دارد افزود: پیش‌بینی می‌شود تا تابستان تعداد ۸۰ روستای دیگر که عملیات تکمیلی خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع آن در حال انجام است وارد مدار بهره‌برداری قرار گیرند.
وی بیان کرد: در سالی که با اعتبارات محدود مواجه بودیم بالغ بر ۶۲۰ کیلومتر لوله‌گذاری در سطح شهر و روستا انجام و به منظور حفظ سلامت مردم ۴۵ تانکر برداشت آب در بیش از ۳۲ روستای فاقد شبکه یا دچار بحران حوزه جنوب سیستان و بلوچستان نصب شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان همچنین از رفع تنش آبی ۹۸ روستا در سال ۹۹ خبر داد و  خاطرنشان کرد: در سالجاری  ۳۱۰ روستای شهرستان هیرمند نیز از چرخه‌ی تنش آبی خارج می شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =