سالن ورزشی فردوس برای تکمیل به هفت میلیارد تومان نیاز دارد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: سالن ورزشی ۲ هزار متر مربعی فردوس برای تکمیل و تجهیز به هفت میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

حسن عزیزی روز پنجشنبه در بازدید وزیر ورزش و جوانان از این طرح ورزشی نیمه‌تمام افزود: عملیات اجرایی این پروژه در سال ۸۸ آغاز شد و تاکنون سه میلیارد تومان اعتبار به این سالن ورزشی تخصیص یافته است.

وی بیان کرد: این پروژه از پروژه‌های ملی محسوب می‌شود و تاکنون ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: این سالن ورزشی اولویت نخست ورزشی شهرستان فردوس است که با مساحت ۲ هزار و ۱۸۶ متر مربع در حال ساخت بوده و و ظرفیت هزار و ۲۰۰ نفر را دارد.

وی اظهار داشت: انتظار داریم با تخصیص اعتبار از سوی وزارت ورزش و جوانان و حمایت‌های استانداری خراسان جنوبی این پروژه که بیش از ۱۲ سال است بر زمین مانده، به زودی تکمیل شود.

رییس شورای اسلامی شهر فردوس هم گفت: زمین چمن استاندارد در این شهرستان نداریم.

حسین اکبری افزود: سال ۸۸ با حضور رییس فدراسیون فوتبال قرار شد بعد از آماده‌سازی فضای مناسب و انجام زیرسازی های لازم، چمن مصنوعی استاندارد در اختیار شهرستان قرار گیرد که هنوز محقق نشده است.

وی گفت: برخی تیم‌های ورزشی ما در خراسان جنوبی با مشکل پرداخت ورودی مسابقات کشوری مواجه هستند چون حامی قوی ندارند.

اکبری گفت: انتظار داریم استان‌های محروم مانند خراسان جنوبی از پرداخت این ورودی‌ها معاف شوند تا ورزشکاران بتوانند بدون دغدغه در مسابقات شرکت کرده و افتخارآفرینی کنند.

وی اضافه کرد: دیوار صخره نوردی و پیست موتورسواری از دیگر مطالبات به حق ورزشکاران شهرستان است که امیدواریم به این حوزه‌ها هم نگاه ویژه‌ای شود.

وزیر ورزش و جوانان در دومین روز سفر به خراسان جنوبی با همراهی استاندار خراسان جنوبی و نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی از پروژه نیمه‌تمام سالن ورزشی در شهر فردوس بازدید کرد.

مسعود سلطانی‌فر عصر دیروز - چهارشنبه - برای حضور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان، بررسی روند پیشرفت طرح‌های مختلف و افتتاح چند طرح‌ ورزشی وارد خراسان جنوبی شد.

مسعود سلطانی‌فر که وزیر معین خراسان جنوبی در اقتصاد مقاومتی است پس از ورود به بیرجند راهی شهرستان مرزی زیرکوه شد و در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان شرکت کرد.

وزیر ورزش و جوانان امروز (پنجشنبه) ابتدا ۲ طرح ورزشی را در شهرستان سرایان افتتاح کرد و سپس به شهرستان‌های فردوس و بشرویه رفت.

افتتاح طرح‌های ورزشی در شهرستان طبس و بازدید از طرح‌های نیمه‌تمام از دیگر برنامه‌های چهارمین سفر سلطانی‌فر به خراسان جنوبی است.

۵۵ پروژه به مساحت ۱۱۹ هزار و ۹۶۰ متر مربع و اعتبار هزینه شده ۵۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی افتتاح و عملیات اجرایی ۱۱ پروژه با مساحت ۶۹ هزار و ۴۰۰ متر مربع و اعتبار پیش بینی شده ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =