تقریب مذاهب پاسخی موثر در مقابله با مبلغان تکفیر و تروریسم است

تهران- ایرنا- معاون دبیر کل حزب الله لبنان در دیدار با دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد که تقریب مذاهب پاسخی آشکار و موثر در مقابله با مبلغان تفرقه، تکفیر و تروریسم فرهنگی است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی،  شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان روز چهارشنبه (۱۱ فروردین) در بیروت، پایتخت لبنان میزبان حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بود.

 شیخ نعیم قاسم در این دیدار تاکید کرد: فعالیت تقریب مذاهب پاسخی آشکار و موثر در مقابله با مبلغان تفرقه، تکفیر و تروریسم فرهنگی و میدانی است.

 وی افزود: تقریب مذاهب پروژه‌های آمریکا و اسرائیل که مبتنی بر تقسیم کشورهای ما و دامن زدن به اختلافات فرقه‌ای و مذهبی است را از بین می‌برد.

 معاون دبیر کل حزب الله گفت: تجربه ما در لبنان، الگویی از مقاومت است که با اتحاد ملی شناخته می‌شود و حزب الله همیشه مشتاق گفت و گو، همکاری و رهنمود مقابله با دشمنان میهن و ملت است.

ما در سنگر آزادسازی فلسطین، نپذیرفتن وابستگی و صیانت از استقلال کشور خود باقی خواهیم ماند و امروز در تلاشیم تا دولتی را تشکیل دهیم که در آن وفاداران این کشور برای نجات از مشکلات اقتصادی و اجتماعی با یکدیگر همکاری کنند.

شیخ نعیم قاسم تاکید کرد که این یک نیاز فوری برای ما و همه شهروندان است و نباید از یافتن راه حل‌هایی که به تشکیل دولت منجر می‌شود، ناامید شویم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha