روز طبیعت برای پیشگیری  از کرونا درخانه ها می مانیم

کرج- ایرنا- فرهنگیان البرز اعلام کردند که روز طبیعت به حرمت ایثارگری کادر پزشکی و برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا در خانه ها می مانیم.

فرهنگیان البرز با ارسال پیام های مختلف برای دانش آموزان و والدین در بستر شبکه شاد و پیام رسان های داخلی خواستار درخانه ماندن در روز طبیعت به حرمت ایثار و فداکاری کادر پزشکی و درمانی که به صورت شبانه روزی برای مراقبت از جان هموطنان مقابل کرونا درواقع از جان خود گذشته ونه عیدی داشتند و نه روز طبیعت، روز ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ شدند.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه  چهار کرج دراین زمینه گفت: با توجه به تداوم شیوع  ویروس کرونا، معلمان دانش آموزان و خانواده ها را به ماندن در خانه در روز طبیعت با هدف حفظ سلامت و همراهی با مدافعان سلامت ترغیب می کنند.

مراد مالمیرافزود: معلمان در فضای مجازی از دانش آموزان، اولیا و سایر شهروندان خواستار نه به سیزده بدر کرونایی با در خانه ماندن شده اند.

وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا آفتی است که بدون دعوت میهمان همه مردم درجهان از جمله ایران شده است، خاطرنشان کرد:  درایران هم این ویروس باعث مختل شدن بسیاری ازامور شده است به همین دلیل باید وحدت عمومی و اجتماعی را درشرایط بحران ساز چون سیزده بدربرای شکست این بیماری تحکیم کنیم.

وی بیان داشت: بسیاری ازمردم امسال به سفررفتن و دید و بازدید نوروزی نه گفتند لذا ضرورت دارد در سیزده بدر نیز این نه گفتن ها به خاطرمشارکت آنان در خانه نشینی کرونایی ادامه یابد.

مالمیریادآورشد: اگررعایت بهداشت را جدی نگیریم ، شیوع بیماری کرونا گسترش می یابد وآمار مبتلا شدگان به این بیماری بالا می رود و آمارمرگ و میردر کشوربالا می رود.

وی پیشگیری بهترین راه برای کاهش آماربیماران کرونایی درکشوراست دانست و ادامه داد:  پس درسیزده بدرامسال درخانه می مانیم تا حلقه انتشار این بیماری در جامعه گسسته شود و ضریب سلامتی مردم ارتقاء یابد.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک کرج هم گفت: با توجه به اینکه سیزده بدرسیزدهمین روز فروردین ماه و از جشن های نوروزی است و در تقویم‌های رسمی ایران این روز به نام روز طبیعت نامگذاری شده‌است اما مردم برای حفظ سلامتی خود در این شرایط کرونایی از خانه خارج نمی شوند.

فرزاد شعبانی خاطرنشان کرد: امسال مردم سیزده به دررا همانند سال گذشته در خانه می گذرانند تا سلامتی خود را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه سیزده بدریک آیین کهن ایرانی است که درآن خانواده ها گردهم می آیند تا روز خوش را در آخرین تعطیلات نوروز سپری کنند، افزود: مردم توجه به شیوع ویروس کرونا را جدی بگیرند زیرا کسانی که بدون توجه به هشدارها تردد می‌کنند با جان خود و دیگران بازی می کنند.

وی بیان داشت: روز طبیعت عاملی مهم برای گسترش ابتلا به کرونا ست لذا باید ازاین رفتارکه حاصل تصمیم گیری حود ماست پرهیز کرد.

شعبانی یادآورشد: فعالان عرصه تعلیم و تربیت انتظاردارند تا رفع خطر شیوع ویروس کرونا ازهر گونه طبیعت گردی ، گردش و تفریح درعرصه‌های جنگلی و مرتعی خودداری کنند تا درکاهش دغدغه جهادگران و مدافعان عرصه سلامت به سهم ملی خود جامه ی عمل بپوشانند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزهم بردرخانه ماندن در روز طبیعت تاکید کرد وگفت: احترام به قوانین و توصیه های بهداشتی اعلام شده درواقع احترام به حقوق دیگران است و امیدوارم مردم رعایت کنند.

 سالار قاسمی کرد: مردم به اقدام های پیشگیرانه درشیوع کرونا توجه کنند زیرا موضوع مهم و حیاتی زنده ماندن دربین است که هر گونه غفلت از آن مساوی با از دست دادن سلامتی است.

وی افزود: انتظار می‌رود همه با هم به درخواست معلمان عمل کنیم و در تحقق اهداف کاهش زنجیره انتقال بیماری و در نتیجه پیشگیری از ابتلاء خود و خانواده  و سایر شهروندان به این بیماری بکوشیم.

وی عنوان کرد: کادردرمانی- بهداشتی از زمان شیوع بیماری کرونا درایران درمیدان خدمت به مردم حاضر شدند وهمه ما شاهد ایثارگری مدافعان سلامت در کشور از جمله درالبرز هستیم.

وی افزود: روزسیزده بدر به رسم کهن آیین ایرانی درراه است لذا به حرمت پرستاران و پزشکانن که از آنان به عنوان  مدافعان سلامت در راه بیماری کرونا یاد می شود در خانه می مانیم.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز و ۵۰ هزار فرهنگی دارد.

 پنج شهرستان تابعه البرز نارنجی و ۲ شهرستان  دیگر زرد کرونایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =