سازمان جهانی بهداشت: روند واکسیناسیون کرونا در اروپا کند است

تهران – ایرنا – بخش اروپایی سازمان جهانی بهداشت امروز با انتقاد از کندی اروپا در اجرای برنامه واکسیناسیون کرونا خواهان افزایش تولید واکسن و رفع موانع موجود در این راه شد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه نوشت که سازمان جهانی بهداشت روند کنونی واکسیناسیون در اروپا را "به نحو غیرقابل پذیرشی کُند" خواند و ضمن ابراز نگرانی از افزایش ابتلا به بیماری کووید۱۹ در این قاره، خواهان تسریع در روند واکسیناسیون از طریق افزایش تولید، مانع زدایی و بهره برداری از قطره قطره واکسن های موجود شد.

این خبرگزاری به نقل از بیانیه هانس کلوگه مسئول بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت نوشت که روند کند واکسیناسیون در اروپا موجب "طولانی شدن همه گیری" کرونا شده است.

به گفته کلوگه، اوضاع کرونایی اروپا به نگران کننده ترین سطح خود در چند ماه اخیر رسیده وعلیرغم آنکه تعداد موارد جدید ابتلا در پنج هفته پیش به کمتر از یک میلیون بیمار کاهش یافته بود، "هفته گذشته و به دلیل افزایش سرایت کرونا، این آمار به یک میلیون و ۶۰۰ هزار بیمار افزایش یافت. "

این مقام سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که تعداد جان باختگان اروپایی کرونا به سرعت به یک میلیون نفر نزدیک شده و چیزی نمانده که مجموع مبتلایان به آن از ۴۵ میلیون اروپایی فراتر رود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =