فرماندار هشترود در مورد ۲ مطالبه مردم شهرستان توضیح داد

مراغه – ایرنا – فرماندار هشترود در مورد ۲ مطالبه مهم مردم این شهرستان شامل تکمیل پروژه شبکه مدرن فاضلاب شهری و بهره‌برداری از درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان، گفت: هر دو مطالبه طی سال‌های اخیر با وجود محدودیت‌های بسیار، مورد توجه دولت قرار گرفته است. 

امین امینیان روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طی سال‌های اخیر درآمد دولت تحت فشارها و تحریم‌های یکجانبه دشمنان و شیوع کرونا نسبت به سال‌های قبل کاهش یافت و اجرای پروژه‌های عمرانی از جمله فاضلاب شهری هشترود با کندی مواجه شد اما تعطیل نشد.

به گفته وی برای تکمیل پروژه فاضلاب شهر هشترود و تاسیسات تصفیه‌خانه آن ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز بوده و طی ۲ سال گذشته با وجود همه محدودیت‌ها، ۲۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب گسترش یافته است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۶۵ درصد شبکه فاضلاب شهر هشترود تکمیل شده، ابراز امیدواری کرد که عملیات اجرایی آن امسال به روش «بی‌اوتی» یا جذب سرمایه‌گذار از سرگرفته شود. 

امینیان اضافه کرد: با بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی حضرت امام (ره) نیز مذاکره‌ها و تفاهم‌های اولیه در زمینه مشارکت برای تکمیل این پروژه صورت گرفته است.

وی بیان کرد: اگر این توافق نهایی شود، پروژه در ۲ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و به یکی از مطالبه‌های مردم شهرستان جامه عمل پوشانده می‌شود.

خدمات درمانگاه تامین اجتماعی به زودی تکمیل می‌شود 

فرماندار هشترود گفت: درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان طی دو سال گذشته تکمیل، تجهیز و نیروی انسانی آن نیز به کار گرفته شد.

امینیان افزود: طی هفته آخر اسفند سال گذشته این درمانگاه به صورت آزمایشی شروع به کار کرد و امیدواریم امسال به صورت کامل و رایگاه به ۱۰ هزار نفر از افراد زیرپوشش تامین اجتماعی که در این شهرستان سکونت دارند، خدمات پزشکی و دندانپزشکی عرضه کند.

وی اظهار داشت: احداث و راه‌اندازی این درمانگاه یکی از دستاوردهای مهم دولت در بخش درمان شهرستان به شمار می‌رود که با ۳۰ میلیارد تومان هزینه به بهره‌برداری رسید.

هشترود در جنوب آذربایجان‌شرقی و در فاصله ۱۲۰ کیلومتری تبریز قرار دارد و بر اساس آخرین آمارها دارای حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت در دو بخش مرکزی و نظرکهریزی است. 

وسعت این شهرستان حدود ۲ هزار کیلومترمربع است و بیش از ۵۰ درصد از ساکنانش در بخش کشاورزی و ۲۶ درصد نیز در بخش خدمات اشتغال دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =