۷۰ درصد مدارس آذربایجان‌شرقی به شبکه ملی ارتباطات متصل شد

تبریز - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی گفت: ۷۰ درصد مدارس استان از طریق هوشمندسازی به شبکه ملی ارتباطات متصل شد.

محمد فرزاد روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با اجرای طرح هوشمندسازی مدارس در این استان، سه هزار و ۸۰۲ مدرسه شهری و روستایی به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.

وی در خصوص جزئیات مربوط به طرح هوشمندسازی مدارس روستایی بیان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۲۴۳ مدرسه روستایی که بیش از ۷۴ درصد روستاهای استان را شامل می‌شود، هوشمندسازی شده است. 

وی به دیگر اقدامات نیز اشاره و بیان کرد: سرویس‌های اینترنت ADSL به همراه مودم یا بدون مودم به آن دسته از مدرارس روستایی و شهری که تاکنون بدون سرویس اینترانت یا سرویس ADSL  بود، به مدت ۲ سال رایگان عرضه شد.

فرزاد همچنین اظهار داشت: در قالب طرح هوشمندسازی سرویس اینترنت ADSL بدون مودم هم به مدرسه‌های روستایی و شهری که پیش از این دارای سرویس‌هایی مانند ADSL یا اینترانت به همراه مودم بود، اعطا شده و سرویس قبلی آنها به توپولوژی مورد نظر تعریف شده و ۲ سال اتصال رایگان برقرار شده است.

وی در مورد سرویس‌های مودم همراه اول و ایرانسل هم اعلام کرد: این سرویس در برخی مدارس روستایی که امکان اتصال از طریق ADSL وجود نداشت و دارای پوشش یکی از اپراتورهای همراه اول یا ایرانسل بود، برقرار شد.

فرزاد همچنین اضافه کرد: سرویس مودم «های وب» نیز در برخی مدارس روستائی که دارای پوشش‌های وب بود، به مدت ۲ سال به صورت رایگان متصل شد.

برخلاف زندگی مرسوم در مدرسه، مفهوم مدرسه هوشمند باعث می‌شود از فن‌آوری و تجهیزات پیشرفته در کلاس‌های درس استفاده شود تا دانش‌آموز تجربه یادگیری بهتری داشته باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =