۱۲۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی خراسان جنوبی اضافه می‌شود

بیرجند - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان گفت: با بهره‌برداری از ۵۵ پروژه ورزشی در خراسان جنوبی، ۱۲۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان اضافه می‌شود.

مسعود سلطانی‌فر روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پروژه نیمه‌تمام سالن ورزشی در شهرستان فردوس در جمع خبرنگاران افزود: همچنین در این سفر پروژه‌های جدیدی کلنگ‌زنی می‌شود و ۷۰ هزار متر مربع فضای ورزشی در آینده اضافه خواهد شد.

وی اظهار داشت: فضای ورزشی خراسان جنوبی با توجه به پروژه‌های قابل افتتاح و در دستور کار به وضعیت مطلوب می‌رسد و بیانگر نگاه ویژه دولت در این حوزه است.

وزیر معین خراسان جنوبی در اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به استعداد جوانان این استان در حوزه ورزش امیدواریم با استفاده از این زیرساخت‌ها ثمرات خوبی را در حوزه ورزش و جوانان و توسعه استان داشته باشیم.

سلطانی‌فر در دومین روز سفر به خراسان جنوبی با همراهی استاندار خراسان جنوبی و نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی از پروژه نیمه‌تمام سالن ورزشی در شهر فردوس بازدید کرد.

این سالن ورزشی با ۲ هزار متر مربع مساحت در سال ۸۸ کلنگ‌زنی شد و با هزینه شدن بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از آن زمان تاکنون ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سالن ورزشی استاندارد فردوس بزرگترین پروژه ورزشی استان بعد از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بیرجند است و در این سالن جایگاه مناسب برای هزار و ۲۰۰ نفر تماشاچی، فضای اداری و رختکن تعبیه شده، همچنین امکان انجام همه ورزش‌های سالنی در آن وجود دارد.

۶ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز این پروژه است که در صورت تامین این سازه ورزشی در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.

در بازدید امروز وزیر ورزش و جوانان مقرر شد که ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز این طرح توسط وزارت ورزش و جوانان و ۵۰ درصد اعتبار توسط استانداری خراسان جنوبی تامین شود تا این طرح نیمه‌تمام به سرانجام برسد.

وزیر ورزش و جوانان عصر دیروز - چهارشنبه - برای حضور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان، بررسی روند پیشرفت طرح‌های مختلف و افتتاح چند طرح‌ ورزشی وارد خراسان جنوبی شد.

مسعود سلطانی‌فر که وزیر معین خراسان جنوبی در اقتصاد مقاومتی است پس از ورود به بیرجند راهی شهرستان مرزی زیرکوه شد و در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان شرکت کرد.

وزیر ورزش و جوانان امروز (پنجشنبه) ابتدا ۲ طرح ورزشی را در شهرستان سرایان افتتاح کرد و سپس به شهرستان‌های فردوس و بشرویه رفت.

افتتاح طرح‌های ورزشی در شهرستان طبس و بازدید از طرح‌های نیمه‌تمام از دیگر برنامه‌های چهارمین سفر سلطانی‌فر به خراسان جنوبی است.

۵۵ پروژه به مساحت ۱۱۹ هزار و ۹۶۰ متر مربع و اعتبار هزینه شده ۵۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی افتتاح و عملیات اجرایی ۱۱ پروژه با مساحت ۶۹ هزار و ۴۰۰ متر مربع و اعتبار پیش بینی شده ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آغاز می‌شود.

با افتتاح این طرح‌ها حدود ۱۲۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان افزوده می‌شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر، مدیرکل امور استان‌ها، مدیرکل حوزه وزارتی و مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان وی را در این سفر ۲ روزه همراهی می‌کنند.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان فردوس در ۲۰۰ کیلومتری بیرجند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =