حوادث تهران؛ آتش‌سوزی منزل مسکونی تا نجات چهار کوهنورد در توچال

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد: یک منزل قدیمی ۲ طبقه مسکونی در جنوب پایتخت طعمه آتش شد.

سید جلال ملکی روز پنجشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: حوالی ساعت ۲۳ شب گذشته این حادثه در خیابان  ۲۰ متری منصور، کوچه اسدی به سامانه ١٢۵ اعلام و بی درنگ ماموران سه ایستگاه آتش نشانی به همراه خودروهای پشتیبانی از جمله خودرو حامل تجهیزات تنفسی و تانکر آب به محل اعزام شدند.

وی افزود: آتش نشانان با حضور در محل مشاهده  کردند که در انتهای یک معبر باریک، که امکان تردد خودرو در آن وجود نداشت و حتی موتورسیکلت در آن به سختی تردد می کرد، حریقی در یک منزل قدیمی ۲ طبقه رخ داده است.

ملکی با بیان اینکه این محل از مناطق قدیمی شهر و دارای خانه هایی با وسعت حدود ۵٠ متر است گفت: در قسمت پشت بام انباری با ورق های شیروانی غیرمقاوم ساخته شده که به محل نگهداری ظروف پلاستیکی اختصاص یافته بود.

وی با بیان اینکه آتش به طور کامل شعله ور بود گفت: آتش از درب و پنجره ها به بیرون می زد و با توجه به نزدیک بودن سایر ساختمان ها، ساکنان کوچه نگران سرایت حریق به اطراف بودند.

ملکی ادامه داد: آتش نشانان با توجه به سخت گذر بودن مسیر با تلاش خود را به محل آتش سوزی رسانده و عملیات را با نفوذ به داخل ملک و به طور همزمان از ۲ ملک دیگر آغاز کردند.

به گفته وی، از گسترش و سرایت آتش به املاک مجاور جلوگیری شد اما به این ساختمان خسارت زیادی وارد شد و این حادثه مصدوم نداشت.

نجات چهار کوهنورد از ارتفاعات توچال

وی در ادامه از نجات چهار کوهنورد گرفتار در ارتفاعات توچال خبر داد و افزود: عصر دیروز حادثه گرفتار شدن این افراد در ارتفاعات تهران، منطقه توچال به سامانه ١٢۵ اعلام و بی درنگ گروه نجات ١۶ مستقر در ایستگاه ۶۴ منطقه ولنجک به محل حادثه اعزام شدند.

ملکی ادامه داد: با راهنمایی کوهنوردانی که در آن منطقه گرفتار شده بودند به سرعت موقعیت این افراد شناسایی شد که این افراد در عمق یک دره که خارج از مسیر اصلی کوهپیمایی بود گرفتار شده بودند.

وی خاطرنشان کرد: ۲ خانم حدود ٣٣ و ۴٠ ساله و ۲ آقای حدود ٣٣ و ١٧ ساله در عمق دره گرفتار شده بودند که محل گرفتار شدن آن ها در دره ای بود که شیب زیادی داشت و هنوز برف های آن محدوده آب نشده بود؛ این افراد هم مسیر را گم کرده بودند و قادر به بالا آمدن از دره نبودند.

ملکی با بیان اینکه آتش نشانان با احتیاط کامل این افراد را از مسیر سخت گذر بیرون آوردند گفت: یکی از توصیه های کارشناسان و متخصصان کوهنوردی این است که افراد به هیچ عنوان از مسیرهای اصلی خارج نشوند.

وی با بیان اینکه این حادثه مصدوم نداشت خاطرنشان کرد: با تلاش آتش نشانان و با احتیاط کامل این چهار کوهنورد به خارج از دره و به ایستگاه پنج توچال منتقل شدند.

به گفته وی، با هماهنگی مسولان تلکابین که همکاری خوبی با سازمان آتش نشانی دارند این افراد به ایستگاه پایین منتقل شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha