۱۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 1036
کد خبر: 84280822
۰ نفر

برچسب‌ها

پارک‌های جنگلی مازندران روز طبیعت بسته است

نوشهر- ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه نوشهر با اعلام این که ستاد استانی مقابله با کرونا ورود شهروندان به پارک‌های جنگلی استان را ممنوع کرده است ، گفت که هیچ یک از بوستان‌های جنگلی منطقه غرب استان هم روز ۱۳ فروردین باز نیست.

عبدالرضا سنگاری که پیش از این از باز بودن بوستان های جنگلی غرب مازندران در روز طبیعت خبر داده بود ، امروز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که به دنبال بازگشت رنگ نارنجی به مازندران براساس گزارش سامانه ماسک در روز گذشته و در پی آن نشست ستاد مقابله با کرونا در استان ، مصوب شد تمامی بوستان های جنگلی مازندران در روز طبیعت بسته باشد که این مصوبه شامل غرب مازندران هم می شود.

سامانه ماسک دیروز چهارشنبه در تازه ترین تغییر رنگ بندی کرونایی ، وضعیت شهرستان قائمشهر در مازندران را نارنجی تعیین کرد.طبق نقشه جدید همچنین وضعیت شهرستان های چالوس و فریدونکنار هم از آبی به زرد تغییر یافته است.

طبق این نقشه ماسک ، مازندران هم اکنون دارای یک شهرستان با وضعیت نارنجی ، چهار شهرستان آبی و ۱۷ شهرستان زرد است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر گفت : نشستی هم هفته جاری  در شهرستان نوشهر با موضوع شورای تامین در فرمانداری برگزار و در این نشست از مسئولان امنیتی ، انتظامی ، فرماندار و دیگر عوامل اجرایی خواسته شد با نظارت  پیوسته و دقیق  همراهی و همکاری لازم را با نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در این منطقه داشته باشند و علاوه بر آن هماهنگی لازم با فرمانداران غرب مازندران در این خصوص صورت گرفته است. 

سنگاری افزود : همچنین در روز طبیعت به حدود ۶۰۰ نیروی حفاظتی ماموریت داده شده که علاوه بر جلوگیری از ورود مسافران و  مردم بومی برای گذران روز طبیعت در بوستان های جنگلی  همچنین اجازه هرگونه دورهمی و برگزاری تجمعات نیز در طبیعت به آن ها داده نشود.

 این مسئول گفت : به منظور حفظ طبیعت و پیشگیری از گسترش ویروس کرونا تمامی مسیرهای آفرود منتهی به عرصه های جنگلی نیز طبق مصوبه ستاد استانی مقابله به کرونا به روی مسافران و طبیعت گردان در این خطه بسته شده است.   

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر به مسافران  و گردشگران توصیه کرد: درصورت مشاهده هرگونه آثار آتش سوزی در عرصه های جنگلی مراتب را به شماره های  ۱۳۹ یا ۱۵۰۴ مربوط به امداد جنگل منابع طبییعی اطلاع دهند.

وی بر لزوم حفظ عرصه های جنگلی و مرتعی در روز طبیعت تاکید کرد و گفت : مسافران و گردشگران قبل از ترک محل از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کنند.           

مازندران دارای ۲ اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری یکی در ساری و دیگری غرب مازندران به مرکزیت نوشهر مستقراست .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =