نظام ایران بر مبنای جمهوریت و اسلامیت شکل گرفت 

یزد- ایرنا- رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ابرکوه گفت: با رای ۹۸.۲ درصد مردم ایران به استقرار جمهوری اسلامی در ۱۲ فروردین ماه ۱۳۵۸، حکومتی بر مبنای «جمهوریت و اسلامیت » که متضمّن حضور شهروندان بر سرنوشت خودشان است، در کشور شکل گرفت.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی روز پنجشنبه در نشستی که به مناسبت ۱۲ فروردین ماه برگزار شد، افزود: ساختار نظام سیاسی و اجتماعی با استقرار حکومت جدید در ایران شکل گرفت و  به همین دلیل ۱۲ فروردین  را باید روز فرجام و به نتیجه رسیدن انقلاب اسلامی و به ثمر نشستن خون صدها هزار شهید و ایثارگر دانست. 

وی اظهار کرد: در چنین روزی مردم ایران با بصیرت اسلامی در پای صندوق های رأی حاضر شدند و با رأی آری به جمهوری اسلامی ، نقشه های شوم دشمنان و تلاش اسکتبارحهانی را نقش برآب کردند.

امام جمعه ابرکوه اضافه کرد: جمهوری اسلامی حاصل انقلابی است که بنیان کفر ،ظلم و نفاق را در منطقه و جهان به لرزه انداخت و مبانی توحیدی و ایده های دینی را به عنوان مطالبه عمومی در جامعه ترویج کرد. 

حسینی گفت: چهار دهه از استقرار جمهوری اسلامی  می گذرد که به لطف خدا ، این نظام همچنان مقاوم و سربلند از انواع دسیسه ها و تهاجم سیاسی ، نظامی ، اقتصادی و فرهنگی ایستاده است. 

رییس حوزه های  علمیه شهرستان ابرکوه تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران بدون اتکا به قدرت های شرقی و غربی توانست با اتکال به خدا و حمایت ملت در قبال قدرت سلطه جویانه و استعماری شرق و غرب قدرت سومی را در جهان پدید آورد. 

امام جمعه ابرکوه گفت: در ۱۲ فروردین پس از قرن ها جدایی دین از سیاست و حاکمیت نظام شاهنشاهی بر این ایران ، نماد پیوند این ۲ تحقق یافت و جمهوری اسلامی شکل گرفت.

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه اضافه کرد: پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی بارقه ای از توجه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به کشور و ملت ایران است.

 مردم  با مشارکت در صحنه های  انقلاب  به مشروعیت جمهوری اسلامی جلوه  تازه ای بخشیدند

فرماندار ابرکوه هم به مناسبت سالروز استقرار جمهوری اسلامی ،گفت: همه پرسی فروردین ماه سال ۱۳۵۸ ، علاوه بر اطاعت پذیری ملت ایران از مقام ولایت، تبلور مردم سالاری دینی در کشور است.

محمد حسین امامی میبدی  افزود: رای « آری» مردم به جمهوری اسلامی، استقلال ، آزادی، جمهوری اسلامی ایران را برای همیشه در تاریخ ثبت و ماندگار کرد.

وی اظهار کرد: با وجود تبلیغات، جوسازی و فشارهایی که در آن دوران از سوی منافقان و دشمنان انقلاب برای جلوگیری از رای مردم وجود داشت، اما مردم به منویات امام خمینی (ره) لبیک گفتند و با حضور باشکوه و یکپارچه خود رای به جمهوری اسلامی دادند.

فرماندار ابرکوه بابیان اینکه ملت ایران ۱۲ فروردین را به عنوان یک روز ملی و افتخار دینی و خاطره بیاد ماندنی برای همیشه در تاریخ انقلاب پاس می دارند ، خاطرنشان کرد: این روز نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است که  حکومت ۲۵۰۰ساله پادشاهی را برای همیشه در ایران سرنگون کرد.

وی خاطرنشان کرد: مردم ایران همواره با مشارکت سیاسی در صحنه های مختلف انقلاب، با حضور خود به مشروعیت جمهوری اسلامی جلوه های تازه ای بخشیدند.

۱۲ فروردین ماه سال ۵۸ در تاریخ رسمی ایران روز تشکیل نظام جمهوری اسلامی است که با رای ۹۸.۲ درصد ملت ایران تحقق پیدا کرد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =