فرماندار: ۸۸ سرمایه‌گذار در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار جذب شد

سمنان- ایرنا- فرماندار گرمسار گفت: تعداد سرمایه‌گذاران جذب شده برای واگذاری زمین تا اسفند ٩٩ در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار ۸۸ نفر بود.

به گزارش ایرنا، سعید متقی روز پنجشنبه به رسانه‌ها ابراز داشت: مساحت زمین‌های واگذار شده در این منطقه ۷۶ هکتار است.

وی افزود: ارزش‌واگذاری های انجام شده یکهزار و ۵۲۵ میلیارد ریال است.

فرماندار گرمسار گفت: هزینه‌های اجرایی انجام شده در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار از ابتدا تا اکنون و در افتتاح فاز اول زیرساخت‌ها، یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال و هزینه‌ تامین زیرساخت‌ها ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال است.

متقی گفت: آمار اشتغال این طرح در ایجاد زیرساخت‌ها، ۱۸۰ نفر و اشتغالزایی فعلی با واحدهای صنعتی ۱۷۰ نفر است که پیش‌بینی می‌شود در زمان بهره‌برداری کامل فاز اول (سایت‌های یک و ۲) در افق طرح برای ۶ هزار نفر ایجاد اشتغال شود.

وی بیان کرد: پیش‌بینی اشتغال ایجاد شده در زمان بهره‌برداری کامل فاز اول (سایت‌های یک و ۲) در افق طرح، سه هزار و ۸۰۰ نفر است.

فرماندار گرمسار با بیان اینکه در حال حاضر کلیه زیرساخت‌های مورد نیاز برای بهره برداری از فاز اول این پروژه مهیا است گفت: آماده سازی اراضی قابل واگذاری و احداث ۲۴ کیلومتر خیابان‌های اصلی داخلی، احداث ساختمان اداری و گمرک منطقه، تخصیص ۶ میلیون متر مکعب آب بخش صنعت از سد نمرود و اجرای ۱۵ کیلومتر خط انتقال آب از بن‌کوه و احداث تاسیسات مکانیکی، احداث کامل شبکه توزیع آب برای فاز اول منطقه ویژه اقتصادی گرمسار به طول ۲۵ کیلومتر، تامین ۱۲ لیتر بر ثانیه آب صنعت جهت دوران ساخت و ساز، تامین ۱۴ مگاوات برق برای دوران ساخت و ساز با اجرای ۷ کیلومتر شبکه انتقال هوایی ۲۰ کیلووات و هفت کیلومتر شبکه دو مداره با تامین روشنایی و احداث کامل شبکه توزیع گاز معابر با احداث ایستگاه تقلیل فشار گاز و اتصال به خط اصلی گاز کشوری از طریق ایستگاه شهرک صنعتی فجر از جمله زیرساخت‌های تامین شده است.

متقی گفت: همچنین اتصال به شبکه اصلی فیبر نوری سراسر کشور با اجرای ۹ کیلومتر شبکه فیبر نوری ۴۸ هسته‌ای، اجرای ۴۰ کیلومتر شبکه هدایت آب‌های سطحی، احداث ۴۵ هکتار فضای سبز در نوار شمالی منطقه ویژه به همراه اجرای فضای سبز معابر اصلی منطقه، اجرای کامل ۱۳ کیلومتر حصار پیرامونی سایت یک و ۲ منطقه، عملیاتی شدن گمرک برای فاز اول منطقه با تامین کلیه تجهیزات و زیرساخت های مورد نیاز از جمله ۳۰ دوربین کنترلی، ساختمان، تجهیزات و لوازم اداری و اخذ تاییدیه طرح اتصال راه‌آهن به منطقه ویژه اقتصادی گرمسار از طریق ایستگاه راه آهن جمهوری اسلامی ایران در گرمسار به طور به طول چهار و نیم کیلومتر سایر تجهیزات فراهم شده است.

فاز اول منطقه ویژه اقتصادی گرمسار با دستور ویدئوکنفرانسی دکتر روحانی رئیس جمهوری و حضور علیرضا آشناگر استاندار سمنان بهره‌برداری شد.

طرح های صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز در طارم در استان قزوین، اسفراین در خراسان شمالی ، سیرجان در استان کرمان ، آباده در استان فارس و گرمسار در استان سمنان افتتاح شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =