۱۲ فروردین اوج مردم سالاری دینی در ایران است

یزد- ایرنا - رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد گفت: یوم‌الله ۱۲ فروردین سالروز استقرار نظام جمهوری اسلامی اوج مردم سالاری دینی و عید حقیقی ملت قهرمان ایران است .

حجت‌الاسلام محد فخرالدینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک این روز و گرامداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای انقلاب‌اسلامی افزود: در این روز تاریخی مردم قهرمان ایران با لfیک به فرمان معمار کبیر انقلاب و رای بالای خود موجب استقرار و تثبیت نظام جمهوری اسلامی در کشور شدند.

وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب‌ و تثبیت آن با همکاری مردم و ایثارگری شهیدان حاصل شد ،ادامه داد: این نظام در ۴۲ سال گذشته با وجود تمامی توطئه‌های دشمنان، دستاوردهای فراوانی در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی  و دیگر بخش ها داشت  و برای حفظ آنها باید بیش از این تلاش کرد.

این فعال فرهنگی یزد اظهار کرد: اگر حضور آگاهانه و موثر مردم در کنار مسوولان در عرصه‌های مختلف  چه در دوران هشت سال دفاع مقدس و دیگر بخش‌ها نبود کشور دچار آسیب می‌شد ولی ملت قهرمان و مسوولان مومن و فداکار با همدلی و ایثار تمامی موانع را با موفقیت پشت سر گذاشتند.

فخرالدینی به روزهای مهم و ماندگار کشور بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی اشاره کرد و یوم‌الله ۱۲ فروردین را اوج همه آنها ذکر کرد که نظام به برکت خون شهیدان و مقاومت و همراهی مردم و لبیک به فرمان حضرت امام خمینی (ره) بعد از سال‌ها شاهد استقرار نظام اسلامی شدیم .

وی به اهمیت همکاری مردم با مسوولان برای توسعه کشور به خصوص تلاش در عرصه های تولید و اشتغال اشاره کرد و از همه اقشار جامعه و جوانان برای اجرا ی  بیانیه گام دوم انقلاب و شعار امسال را خواستار شد و تحقق همه اهداف را یک وظیفه ملی و دینی ذکر کرد.

همچنین عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه یزد امروز ( پنجشنبه ) به ایرنا گفته بود: یوم‌الله ۱۲ فروردین روز تحقق حکومت عدالت‌محور و استقرار و تثبیت نظام جمهوری اسلامی در ایران است.

 حسین ابویی افزود: در این روز تاریخی، مردم قهرمان ایران برای نخستین بار  با رای «  آری » خود به جمهوری اسلامی عشق خود را به تحقق ارزش‌های الهی در کشورشان نشان دادند.

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب‌اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به دعوت حضرت امام‌خمینی(ره) همه‌پرسی حکومت جمهوری اسلامی ایران در روزهای ۱۰ و ۱۱ فروردین ۱۳۵۸ در سراسر ایران برگزار شد و ۹۸.۲ واجدان شرایط شرکت در همه‌پرسی با دادن رای «آری»، با استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران موافقت کردند.

امسال با توجه به شیوع کرونا ویژه برنامه هایی به مناسبت دهم فروردین ماه سالروز قیام تاریخی مردم یزد در سال ۱۳۵۷ علیه رژیم گذشته و نیز ۱۲ فروردین ماه از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در فضای مجازی به همین مناسبت برنامه ریزی  شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =