۱۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۳
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84280759
۰ نفر

برچسب‌ها

تردد روزانه در جاده‌های کردستان ۱۰۰ درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: حجم تردد روزانه خودرو در جاده‌های استان در روز ۱۱ فروردین نسبت به مدت مشابه پارسال آن ۱۰۰ درصد افزایش داشت.

دانش زندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روز گذشته (۱۱ فروردین) ۲۶۲ هزار و ۸۲۵ مورد تردد توسط ۵۸ سامانه اداره کل راهداری کردستان در محورهای مختلف ثبت شد.

وی با اشاره به اینکه متوسط تردد ساعتی در روز چهارشنبه ۱۹۱ مورد بود و رشدی ۹۹ درصدی داشت، افزود: میزان تردد وسایل نقلیه سنگین در محورهای استان ۱۲ درصد بود که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته هشت درصد کاهش یافت.

رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان یادآور شد: روز چهارشنبه، آمار تردد ورودی به استان ۳۹ هزار و ۹۷۱ مورد و خروجی ۴۲ هزار و ۸۴۲ مورد بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ترتیب ۱۱۰ و ۱۲۰ درصد رشد داشت.

زندی متوسط سرعت خودروها در تمام محورهای استان را ۷۱ کیلومتر بر ساعت اعلام کرد و گفت: روز گذشته پر ترددترین محورها، سنندج- سه راهی موچش با ۱۱ هزار و ۶۹۴ مورد، سه راهی موچش- سنندج با ۱۱ هزار و ۳۵۹ و  کامیاران- کرمانشاه با ۹ هزار و ۵۸۰ تردد بود.

وی اضافه کرد: سازمان حمل و نقل جاده‌های استان دارای سامانه‌های حمل و نقل هوشمند مختلف شامل شماره گویا ۱۴۱ و شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ اعلام مسافت شهرها و محدویت‌های ترافیکی و هواشناسی جاده ای است و رانندگان می‌توانند برای دانلود اپلیکیشن ۱۴۱ روی تلفن همراه به سایت‌ها و اپلیکیشن‌های معتبر مراجعه کنند.

راهداران کردستان در قالب ۳۵۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین، ۲۴ راهدارخانه ثابت و چهار راهدارخانه سیار، در طرح‌های مختلف زمستانه و نوروزی به مردم خدمات می‌دهند.

طول راه‌های استان کردستان بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر بوده که شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر در راه روستایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =