حادثه رانندگی در ۲ مسیر ارتباطی زنجان ۲ کشته برجا گذاشت

زنجان - ایرنا - جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: بر اثر وقوع ۲ فقره حادثه رانندگی در ۲ مسیر ارتباطی این استان ۲ نفر کشته و ۲ نفر نیز مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

سرهنگ مهدی میناخانی، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: حادثه نخست حوالی ساعت ۱۴/۳۰ روز چهارشنبه /۱۱ فروردین ماه/ در محور فرعی روستای آلاچمن از توابع شهرستان ایجرود و به علت انحراف به چپ خودروی سواری پژو ۲۰۶ و برخورد با خودروی پراید اتفاق افتاد که راننده پراید بر اثر شدت صدمات و جراحات وارده در دم فوت کرد و ۲ سرنشین دیگر آن نیز به منظور درمان به بیمارستان منتقل شدند.

وی اظهار داشت: حادثه دوم نیز حوالی ساعت ۲۰:۳۰ چهارشنبه شب درکیلومتر ۵۷  مسیر ارتباطی زنجان - بیجار بر اثر واژگونی کامیون کشنده به دلیل عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه روی داد که این راننده نیز به علت شدت صدمات و جراحات وارده، در محل حادثه جان باخت.

میناخانی تصریح کرد: در حال حاضر ترافیک در کلیه مسیرهای ارتباطی این استان به شکل عادی و روان است و از رانندگان انتظار می رود با صبر و حوصله بیشتری رانندگی کرده و به قوانین و مقررات رانندگی نیز دقت و توجه بیشتری داشته باشند تا حادثه تلخ و ناخوشایند اتفاق نیفتد.

به گزارش ایرنا، حوالی ساعت ۲۱ سه‌شنبه شب در سه راهی "عمید آباد" شهرستان ابهر واقع در کیلومتر ۵۲ جاده ترانزیت زنجان - قزوین، یک دستگاه خودروی سواری ال‌نود با ۲ عابر زن و مرد برخورد کرده و آنها را به کام مرگ فرستاد.

از ۲۶ اسفند ماه ۹۹ تاکنون در مجموع ۱۰ نفر بر اثر حوادث رانندگی جاده ای این استان کشته شده اند که از رانندگان انتظار می رود با دقت بهتر و بیشتری رانندگی کرده و هنگام خستگی و خواب آلودگی به جد از رانندگی پرهیز کرده و پس از استراحت کافی و لازم در محل امن و ایمن، ادامه مسیر دهند تا ندامت و پشیمانی ببار نیاید.

برابر آمار پلیس راه استان زنجان، تعداد کشته شدگان ناشی از حوادث رانندگی در سطح مسیرهای ارتباطی این استان در سال ۹۹ به رقم ۲۰۸ نفر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ به میزان ۱۹ درصد /۵۰ نفر/ کاهش داشت.

استان زنجان پنج هزارو ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =