استاندار خراسان رضوی: نیازمند وحدت و همدلی هستیم

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: دولت به تنهایی قادر به رفع تمامی کمبودها و مشکلات نیست و نیازمند وحدت و همدلی ملی در این زمینه هستیم.

محمدصادق معتمدیان چهارشنبه شب در پایان سفر به شهرستان مرزی صالح آباد این استان در نشست با مسوولان محلی افزود: این شهرستان مرزی با توجه به همجواری با ۲ کشور اففانستان و ترکمنستان از جایگاه ملی در کشور برخوردار است و با توجه به اینکه سال گذشته به شهرستان ارتقا یافته است مردم منتظر دریافت خدمات بیشتری هستند.

وی ادامه داد: نقش مردم ساکن مناطق مرزی در کنار حضور نیروهای مرزبانی برای تامین امنیت کشور بسیار تاثیر گذار است و با حضور مرزبانان و مرزنشینان غیور هم اکنون در این مناطق امنیت پایدار برقرار است.

استاندار خراسان رضوی گفت: حضور روستاییان در مناطق محروم نقش به سزایی در تولید ملی دارد و افزایش ایجاد اشتغال در این مناطق می‌تواند به کاهش مهاجرت به شهرها و در نتیجه کاهش حاشیه نشینی کمک کند لذا باید از ظرفیت‌های استانی و کشوری در این راستا استفاده شود.

وی افزود: با توجه با فعالیت قرارگاه سازندگی بسیج، سپاه امام رضا (ع)، بنیاد علوی، بنیاد برکت، ارگانهای حمایتی نظیر کمیته امداد و آستان قدس رضوی در منطقه با هدف آبادانی و محرومیت زدایی، اقدامات خوبی در منطقه صورت گرفته است بطوریکه هم اکنون وضعیت روستاهای ما با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست ولی در هر حال مردم به دنبال تامین زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه بیشتر هستند و با توجه به عنایت رهبر معظم انقلاب و موافقت معظم له با پرداخت ۱.۵ میلیارد دلار برای وام‌های کارآفرینی امید است در آینده نزدیک تحولات خوبی در حوزه اشتغال روستایی این منطقه رخ بدهد.

سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان مرزی صالح آباد ۵۰ مصوبه داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =