تعداد باشگاه‌های ورزشی اصفهان ۱۳۹ درصد افزایش یافت

اصفهان- ایرنا - معاون توسعه ورزش اداره‌ کل ورزش و جوانان اصفهان گفت: تعداد باشگاه‌های ورزشی در استان نسبت به سال آغاز فعالیت دولت ۱۳۹ درصد افزایش یافته است.

حسین زیبایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سال ۹۲ بالغ بر ۶۷۰ باشگاه ورزشی خصوصی در استان فعالیت می‌کردند و این رقم در سال گذشته به بیش از یک هزار و ۶۰۰ باشگاه رسید.

معاون توسعه ورزش اداره‌ کل ورزش و جوانان افزود: بر اساس آمار، افزایش بیشتر در رشته‌های مرتبط با بدنسازی و پرورش اندام بوده است و دیگر رشته‌ها در رده‌های بعدی جای دارند.

وی ادامه داد: فعالیت بخش خصوصی در ورزش نقش بسزایی در توسعه ورزش و تشویق هرچه بیشتر مردم به فعالیت‌های فیزیکی دارد بنابراین رشد شمار باشگاه‌ها شاخص مهمی در محاسبات و پیشرفت حوزه ورزش است.

معاون اداره‌ کل ورزش و جوانان اصفهان اضافه کرد: سرانه ورزشی اماکن روباز و سرپوشیده نیز در دوره زمانی یاد شده به ترتیب ۷۱ و ۱۱ درصد رشد یافت.

زیبایی با اشاره به اهمیت توجه به ورزش در مناطق محروم و روستایی برای کاهش آسیب‌های فیزیکی و اجتماعی خاطرنشان کرد: شمار اماکن ورزشی در روستاها در حدود هشت سال گذشته با ۱۰ درصد رشد به ۱۱۹ مکان ورزشی افزایش پیدا کرد.

وی موفقیت در المپیک و پارالمپیک را نیازمند حمایت باشگاه‌های خصوصی از ورزشکاران دانست و افزود: باشگاه ها هرچه در رشته‌های المپیکی و پارالمپیکی تیم داری کنند زمینه ساز کسب مدال و افتخارآفرینی برای کشور خواهند شد و نیاز است به این موضوع بیش از گذشته اهمیت داده شود.

حدود ۳۷۵ هزار ورزشکار سازمان یافته در استان اصفهان فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =