۱۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۴۷
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84280725
۰ نفر

برچسب‌ها

سه هزار بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری خراسان رضوی انجام شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: طی ۱۶ روز اخیر سه هزار و ۱۵ فقره بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری این استان انجام شد.

ابوالفضل مکرمی‌فر روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۲۵ اسفند پارسال تا دهم فروردین ماه جاری هزار و ۷۰۰ فقره بازدید از مراکز اقامتی و بیش از ۴۰۰ فقره بازدید از رستورانها و مراکز پذیرایی بین‌راهی انجام شد.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت هزار فقره بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز اقامتی موقت استان انجام شد و دیگر موارد بازدید نیز از سایر تاسیسات گردشگری استان صورت گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: حاصل این تعداد بازدید ارائه ۲۱۶ فقره تذکر و صدور ۴۷ فقره اخطار کتبی به تاسیسات گردشگری استان بوده است.

وی افزود: همچنین در پی بازدیدهای کارشناسان اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در این مدت فعالیت ۱۸ واحد متخلف تعلیق یا تعطیل شد. 

مکرمی‌فر ادامه داد: در این مدت ۲۳ فقره شکایت از عملکرد مراکز اقامتی و چهار فقره شکایت از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان دریافت شد. 

وی گفت: شکایت گردشگران از مراکز اقامتی و دفاتر خدمات مسافرتی، توسط کارشناسان میراث فرهنگی مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته است. 

استان خراسان رضوی با افزون بر ۲ هزار و ۷۰۰ واحد تاسیسات گردشگری، رتبه نخست این حوزه را در کشور دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =