خانواده شهدا شایسته‌ترین افراد برای تبیین پیام شهیدان هستند

تهران - ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه دیدارهای نوروزی با ایثارگران گفت: خانواده شهدا بهترین و شایسته‌ترین کسانی هستند که می‌توانند تبیین پیام شهید، راه شهید و وصایای شهدا را به عموم مردم و نسل جوان عهده‌دار شوند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از «ایثار»، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه دیدارهای مستمر با خانواده‌ معظم شهدا و ایثارگران شب گذشته با خانواده‌های شهیدان «محمدحسین مرادی» و «داوود امامی»، «محمدرضا بیات» و «سیدمصطفی موسوی» به صورت جداگانه در منازل آن‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد.

«سعید اوحدی» در دیدار با خانواده‌های معزز شهدا، ضمن تبریک سال نو و میلاد با سعادت حضرت ولیعصر(عج) تصریح کرد: دیدار با خانواده‌های معظم شهدا توفیق الهی و محضر کسب فیض از شهدا است، زیرا متعقدیم که شهدا بر مجالس ذکر یادشان ناظر و حاضرند و این دیدارها سنت سپاسگزاری و تجدید احترام و ادای دین به خانواده شهدا است.

معاون رییس جمهوری با قرائت آیاتی چند از سوره مبارکه نساء تصریح کرد: «مقام شفاعت» به شهدا عطا شده و آن هدیه الهی است که شهید به صورت ویژه برای پدر و مادر و خانواده‌اش استحقاق یافته و به دست آورده است و این نشان از اجر صبر و نتیجه استواری خانواده معظم شهدا و ایثارگران دارد.

وی افزود: خدمات رسانی به خانواده‌های معزز شهدای مدافع حرم با توجه به شرایط خاص آنان در سال جدید به صورت ویژه برنامه‌ریزی می‌شود و امیدواریم بتوانیم با تمام توان و استفاده از ظرفیت‌های مختلف دستگاه‌ها شاهد حل مشکلات این گروه از ایثارگران معزز باشیم.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدارها بر رسالت پیام‌رسانی خانواده‌های شهدا تأکید کرد و گفت: خانواده شهدا بهترین و شایسته‌ترین کسانی هستند که می‌توانند تبیین پیام شهید، راه شهید و وصایای شهدا را به عموم مردم و نسل جوان عهده‌دار شوند و عظمت یاد و نام شهدا را در جامعه طنین‌انداز کنند.

اوحدی در این دیدارها با ابلاغ سلام ویژه رهبر معظم انقلاب به خانواده شهدا، خواستار ارتباط خانواده‌های معظم شهدا با بخش‌ها و واحدهای تخصصی  بنیاد شهید و امور ایثارگران شد.

وی همچنین در جریان مشکلات جاری این عزیزان قرار گرفت و از طریق ارتباط با مسئولان ذیربط نسبت به تسهیل و رفع مشکلات آنان دستوراتی را صادر کرد. در این دیدارها که در فضای صمیمی برگزار شد خانواده معظم شهدا نیز به بیان خاطراتی از زندگی شهدا و نحوه شهادت آن‌ها پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =