ملت ایران در ۱۲ فروردین ۵۸ وحدت خود را به نمایش گذاشت

بوشهر- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: ملت ایران در ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸ با حضور پای صندوق‌های رای و لبیک به ندای امام راحل (ره) وحدت کلمه و یکپارچگی خود را در عرصه جهانی برای تحقق عدالت و اسلام خواهی به نمایش گذاشت.

محمد تقی ایرانی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: ۱۲ فروردین نقطه عطفی در تاریخ ملت ایران است که براساس مردم سالاری دینی بنا شد و مردم با رای خود آغاز جمهوری اسلامی را رقم زدند.

وی بیان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی که در نتیجه جانفشانی مردان و زنان و آحاد ملت تحقق یافت، حکومت ستم شاهی برچیده و نظام عدالت خواهی، مبتنی بر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی جایگزین آن شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر اضافه کرد: ۱۲ فروردین ۵۸، آری به عزت و استقلال ملتی ستمدیده و نه به تداوم نظام سلطه و پایان وابستگی بود.

ایرانی تاکید کرد: رای قاطع "آری" مردم ایران در سال ۵۸ به استقرار نظام جمهوری اسلامی در کشور نشانه آگاهی و بلوغ سیاسی ملت ایران است و ثبت رای ۹۸.۲ درصدی این ملت به جمهوری اسلامی و رصد آن از سوی رسانه‌های مختلف دنیا خاطره‌ای بود که برای همیشه در تاریخ ثبت شد.

وی ادامه داد: روایت حضور آگاهانه و تاثیر گذار مردم ایران از ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ آغاز شد و همچنان تداوم دارد و با شرکت خود در هر دوره از انتخابات ثابت می‌کنیم که ملتی مسئولیت پذیر، هوشیار و مقاوم در مسیر اصلی مردم سالاری و جمهوری اسلامی هستیم.

به گفته ایرانی، امروز پس از پشت سر گذاشتن چهار دهه پر فراز و نشیب از انقلاب اسلامی، با نیرو و قدرتی که از ۱۲ فروردین می‌گیریم مصمم‌تر از همیشه خود را برای حضور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا آماده می‌کنیم.

وی تاکید کرد: در شرایطی به استقبال انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ می‌رویم که مردم سالاری دینی نهادینه شده در کشور ارکان تصمیم گیری‌های مهم را به حضور و رای ملت واگذار کرده و ملت واقف به جایگاه خویش است و تحول و توسعه از آرا مردم تحقق می‌یابد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =